Michelin kupił miejski grunt w Olsztynie

Jak informuje Urząd Miasta w Olsztynie 30 października 2015 roku została podpisana umowa między władzami miasta Olsztyna a Michelin Polska S.A  dotycząca zakupu 77 hektarów terenu należącego do miasta.

Michelin dzierżawił ten teren na podstawie umowy podpisanej w lutym 2005 roku. Umowa gwarantowała firmie Michelin możliwość wykupu gruntu po upływie 10 lat dzierżawy. Uchwałę wyrażająca zgodę na sprzedaż podjęła Rada Miasta w lutym tego roku.

W ciągu 10 lat firma zbudowała na dzierżawionym gruncie  Zakład Produkcji Mieszanek oraz magazyny Centrum Logistycznego. Cena zakupu została ustalona na 49,8 mln zł. Wartość gruntu wycenił wskazany przez Miasto niezależny rzeczoznawca.

 

Michelin centrum-log_m

Centrum Logistyczne Michelin w Olsztynie. Zdjęcie: Michelin

 

Cieszymy się, że Firma Michelin dostrzega i wspólnie z nami buduje potencjał Olsztyna. W tym roku obchodzimy znakomity jubileusz 20-letniej obecności Michelin w Olsztynie oraz współpracy pomiędzy nami, z czego jesteśmy dumni. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć i dobrych decyzji dla Olsztyna – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Dzisiejsza uroczystość to kolejny dowód jak poważnie i perspektywicznie Michelin traktuje obecność w stolicy regionu Warmii i Mazur. Od 20 lat rozbudowujemy i modernizujemy naszą fabrykę. Zatrudniamy około 4 500 pracowników i współpracujemy z 700 firmami podwykonawczymi  przyczyniając się w ten sposób do rozwoju regionu – mówi Jarosław Michalak, dyrektor fabryki Michelin w Olsztynie.

Firma Michelin jest obecna w Olsztynie od 20 lat. W tym czasie zainwestowała w fabrykę ponad 800 milionów euro. Dzięki inwestycjom olsztyńska fabryka stała się jedną z najnowocześniejszych na świecie. Michelin zatrudnia w Olsztynie około 4500 osób oraz ponad 700 firm podwykonawczych z miasta i regionu.

 

Źródło: UM Olsztyn

Authors

Related posts

Góra
English