Kieszonkowy dron

Blu drone_m

Blu to kieszonkowy dron. Ale nie jest aż tak mały – jest po prostu składany do postaci niewielkiego pudełka o rozmiarach smartfona, tyle, że nieco grubszego. Proponowana cena to 499 USD.

Dron zasilany jest wymienną baterią o pojemności 1000 mAh, co wystarcza na 15 minut lotu. Bateria ładowana jest w 35 minut. Urządzenie może lecieć z prędkością do 37 km/godz. na wysokości do 18 m i na odległość do 40 m od pilota.

 

Blu drone 2_m

Dron może być sterowany zarówno za pomocą dedykowanego sprzętu, ale również za pomocą smartfonów i tabletów, a planowaną trasę przelotu można narysować na ekranie z mapą. Poza standardowym zawisem, lądowaniem czy powrotem do punktu startu użytkownik może również zdefiniować zachowanie urządzenia w przypadku np. utraty łączności.
Dron został również wyposażony w LED-owe wskaźniki położenia oraz głośny sygnał dźwiękowy, a także w ultradźwiękowe czujniki, pozwalające na unikanie przeszkód w czasie autonomicznego lotu.

Filmy są rejestrowane za pomocą kamery, pozwalającej na nagrywanie wideo o rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę, natomiast zdjęcia mają rozdzielczość 12 Mpix. Materiał można opublikować niemal natychmiast za pomocą transferu Wi-Fi.

 

https://blu.camera

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English