BOHLER UDDEHOLM POLSKA otworzyła nowy obiekt w zakładzie w Mysłowicach

Dnia 1 października w BOHLER UDDEHOLM POLSKA, będącej spółką dystrybucyjną działu Special Steel Division koncernu voestalpine, przekazano do użytku zmodernizowaną i rozbudowaną halę magazynową w zakładzie w Mysłowicach.

 

Bohler_m

 

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele zarządu działu Special Steel Division: Franz Rotter, Reinhard Nöbauer i Markus Potzinger. Niezależnie od podwojenia powierzchni istniejącej hali do 4800 m² przebudowano halę obróbki cieplnej o powierzchni 1000 m² i zainstalowano w niej urządzenia umożliwiające nową usługę – nakładanie powłok firmy Eifeler. Ponadto wyremontowano i rozbudowano część biurową zakładu. Wartość całkowita tych inwestycji wynosi 8 mln euro.

Rozbudowa zakładu jest odpowiedzią spółki BOHLER UDDEHOLM POLSKA na rosnące zainteresowanie klientów usługami całościowymi. Również w Polsce w coraz szerszym zakresie firma realizuje strategię rozszerzania zakresu usług – obok stali oferuje obróbkę, w tym obróbkę cieplną, oraz nakładanie powłok (z wykorzystaniem urządzeń firmy Eifeler dla powłok PVD). Przedsiębiorstwo będzie się specjalizować w tej technologii.

BOHLER UDDEHOLM POLSKA jest w Niemczech wiodącym oferentem stali narzędziowej wysokiej jakości, komponentów, dodatków spawalniczych i usług obróbki cieplnej. W ciągu najbliższych pięciu lat spółka zrealizuje dalsze inwestycje dochodzące do 6 mln euro.

Dzięki nowym inwestycjom powstało 9 dodatkowych miejsc pracy, zatem ogólna liczba zatrudnionych w polskiej spółce dystrybucyjnej wynosi 114 osób.

 

Polska rosnącym rynkiem

Polska licząca 38 milionów potencjalnych klientów końcowych, jest jednym z największych rynków konsumenckich w Europie. Regiony uprzemysłowione na południu kraju odnoszą korzyści z bliskości do Niemiec. Na tym obszarze osiedliły się już liczne firmy OEM (Original Equipment Manufacturer) i dostawcy przemysłu samochodowego. Z czterdziestu środkowo- i wschodnioeuropejskich fabryk samochodów i silników aż 16 ma swoje zakłady w Polsce.

W Polsce obserwuje się długookresowy wzrost gospodarczy. Najlepszym przykładem jest stały wzrost popytu na urządzenia elektroniczne i sprzęt gospodarstwa domowego, stanowiących drugi pod względem wielkości segment spółki BOHLER UDDEHOLM POLSKA. W tym roku produkcja urządzeń elektronicznych i sprzętu gospodarstwa domowego osiągnie łączną wartość 13,8 mld euro, przez co Polska wysunie się w tej branży na pierwsze miejsce w UE.

 

Źródło: voestalpine

Authors

Related posts

Góra
English