Zortrax prezentuje pierwszą w Polsce Bibliotekę Modeli 3D

Firma Zortrax zaprezentowała najnowsze oprogramowanie do swoich drukarek 3D Z-Suite V1.2.0, w którym dodano funkcję Biblioteki Modeli, która ma za zadanie usprawnić i przyspieszyć pracę użytkowników.

 

zortrax_model_library_2_m

 

Porządek w pracy sprzyja wydajności

Biblioteka Modeli to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu użytkownik może trzymać wszystkie swoje projekty w jednym miejscu i mieć do nich dostęp z każdego urządzenia na świecie. Narzędzie eliminuje częsty problem bałaganu oraz braku odpowiednio skatalogowanych projektów. Wbudowana wyszukiwarka modeli znacznie skraca czas potrzebny na odnalezienie interesującego nas elementu, a możliwość przeglądania dostępnej bazy po określonych kategoriach tematycznych ułatwia znalezienie potrzebnych zasobów.

– Nowa wersja Z-Suite to kolejny krok wzbogacający nasz ekosystem, w którym wszystkie potrzebne użytkownikowi do pracy narzędzia znajdują się w jednym miejscu – mówi Karolina Bołądź, COO w firmie Zortrax.Do drukarki 3D, materiałów eksploatacyjnych oraz oprogramowania Z-Suite dołącza Biblioteka Modeli, która zdobędzie serca użytkowników i skupi wokół siebie wielu specjalistów chcących uporządkować i ułatwić sobie codzienną pracę – dodaje.

 

Twórz, dziel się i inspiruj

Biblioteka jest również narzędziem, które pozwala na dzielenie się doświadczeniem w pracy oraz korzystanie z doświadczeń innych. Dostępne w aplikacji modele można komentować, dodawać do ulubionych,  pobierać i edytować. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik nie musi już budować od podstaw wszystkich elementów projektu – ma możliwość wykorzystania istniejących już modeli i zastosowania ich, po niewielkich modyfikacjach, w swoim projekcie oraz bieżącego konsultowania go poprzez komentarze z innymi specjalistami.

– Projektując Bibliotekę inspirowaliśmy się istniejącymi obecnie sieciami społecznościowymi, które całkowicie zredefiniowały otaczający nas świat – powiedział Rafał Tomasiak, CEO w firmie Zortrax.Funkcja społecznościowa, to element coworkingu dzięki któremu nasi użytkownicy mogą się wzajemnie inspirować oraz wymieniać doświadczeniami co wpływa pozytywnie na ich pracę. Każdy użytkownik może mieć swój udział w tworzeniu bazy modeli oraz w edukowaniu innych na temat druku 3D i jego zastosowaniach. Dzięki takim osobom tworzymy społeczność ludzi kreatywnych, związanych z drukiem 3D oraz zapewniamy stały przypływ nowych projektów – dodał Tomasiak.

 

Intuicyjność według Zortrax

Marka Zortrax kojarzona jest przede wszystkim z najwyższej jakości drukiem 3D oraz z prostotą obsługi. Najnowsze oprogramowanie Z-Suite z Biblioteką Modeli nie stanowi wyjątku od tej reguły począwszy od prostej i błyskawicznej rejestracji w systemie, skończywszy na edycji udostępnionych projektów. Użytkownik nie będzie miał żadnych problemów z obsługą podzielonej na przejrzyste sekcje aplikacji. Zakładka Explore pozwoli na przeglądanie wszystkich zasobów, w dziale Latest Projects na bieżąco sprawdzać można świeżo dodane modele, a podział na kategorie pomoże odnaleźć najpotrzebniejsze projekty.

 

Drukarka 3D M200 oraz Robotic Arm by Zortrax na premierę Biblioteki Modeli

Z okazji premiery Biblioteki Modeli, Zortrax postanowił przygotować swoim użytkownikom konkurs (zortrax.com/win-zortrax-m200), w którym nagrodą główną jest drukarka 3D Zortrax M200. Aby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy w dniach od 21 września do 12 października zalogować się do Biblioteki Modeli i dodać stworzony przez siebie projekt tagując go #Contest2015. Najlepszą pracę wybierze zespół inżynierów firmy Zortrax.

Dodatkowo, dla wszystkich swoich fanów, firma Zortrax postanowiła udostępnić do pobrania długo oczekiwany model Robotic Arm (wcześniej znany jako KUKA) wraz z instrukcją, w której znajdą się informacje dotyczące sposobu złożenia i montażu elektroniki.

Aby pobrać udostępniony model, należy w dniu premiery wejść na specjalnie przygotowaną stronę internetową zortrax.com/free-robotic-arm-files i wpisać swój adres email, na który przesłana zostanie instrukcja wraz z niezbędnymi do jej realizacji plikami. Więcej informacji o Robotic Arm by Zortrax można znaleźć na kanale YouTube marki

 

Źródło: Zortrax

Authors

Related posts

Góra
English