Wielofunkcyjny zawór równoważący i regulujący TA-FUS1ON-P

Nowoczesne układy grzewcze i chłodnicze do osiągnięcia efektywności energetycznej potrzebują precyzyjnej regulacji. Sama regulacja może jednak nie wystarczyć do osiągnięcia w pełni satysfakcjonujących efektów. Nie da się jej bowiem uzyskać bez zapewnienia optymalnego przepływu w instalacji. Czy zadowalające parametry dla obu tych czynników można osiągnąć jednocześnie? Pozytywnej odpowiedzi na to pytanie dostarcza TA-FUS1ON-P – innowacyjny, niezależny od ciśnienia zawór równoważąco-regulacyjny z niezależną od ciśnienia stałoprocentową charakterystyką (EQM).

 

fusion_p_cat_front_w_path (2)_m

 

Fuzja dwóch czynników

Kombinacja zaworu regulacyjnego i równoważącego w jednym urządzeniu w połączeniu z odpowiednim siłownikiem daje znakomitą funkcjonalność w szerokim zakresie zastosowań. Wykorzystując dużą dokładność i płynność regulacji wartości Kvs, niezależne charakterystyki stałoprocentowe oraz wysoki autorytet dla wszystkich możliwych nastaw, urządzenie gwarantuje wzrost wydajności i ergonomii całego układu. Dzięki zastosowaniu zaworów gwarantowane jest uzyskanie oraz stałe utrzymanie wymaganych parametrów całego systemu, łatwy monitoring i konserwację, co w przypadku instalacji grzewczych i chłodniczych odgrywa istotną rolę. Stabilnej eksploatacji towarzyszy znaczna redukcja kosztów w pełnym cyklu żywotności systemu. Potrzeba napraw oraz wprowadzania modyfikacji stają się zbędne.

 

Pomiary i regulacja – prosto i precyzyjnie

Obok równoważenia hydraulicznego oraz regulacji przepływów, zawór TA-FUSION-P pełni również funkcję pomiarową. Dokładny pomiar wartości przepływu, różnicy ciśnienia, temperatury, dostępnego ΔH oraz dostarczanej mocy możliwe są dzięki samouszczelniającym króćcom pomiarowym i bezproblemowej współpracy z urządzeniem pomiarowym TA-Scope. Szeroki wybór siłowników proporcjonalnych o wysokiej precyzji działania gwarantuje z kolei optymalną jakość regulacji.

 

Korozja w odwrocie

Dzięki użyciu odpowiednich materiałów, prawidłowemu funkcjonowaniu zaworu TA-FUS1ON-P nie zagraża korozja, mogąca w znacznym stopniu obniżyć jego wytrzymałość i szczelność, a przez to efektywność. Zarówno korpus, jak i grzyb zaworu wykonane zostały z unikalnego, odpornego na odcynkowanie stopu AMETAL. Do uszczelnienia gniazda wraz z gumą EPDM , wykorzystano wysokiej jakości stal nierdzewną.

 

Dane techniczne:

Zastosowanie: instalacje grzewcze i chłodnicze
Charakterystyka: niezależna stałoprocentowa – EQM
Media: woda, płyny neutralne, mieszaniny wody i glikolu
Korpus zaworu: AMETAL
Grzyb zaworu: AMETAL
Trzpień
: stal nierdzewna

Skok: 20 mm
Zakres regulacyjności: >100 (dla wszystkich rekomendowanych nastaw)
Max. temperatura pracy: 120°C
Min. temperatura pracy: -20°C
Max. ciśnienie różnicowe (ΔpVmax): 400 kPa = 4 bary
Min. ciśnienie rożnicowe (ΔpVmin):
DN 32-50: 15 kPa = 0,15 bara
DN 65-80: 25 kPa = 0,25 bara
DN 100-125: 30 kPa = 0,30 bara
DN 150: 40 kPa = 0,40 bara

Producent: IMI TA 

www.imi-hydronic.com/pl/

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English