70 tysięcy ciągników z Niepołomic

MAN 70tys_Gobi_Niepolomice_m

70-tysięczny MAN TGX z Niepołomic w barwach GOBI Transport. Od lewej Paweł Starzyk, zastępca kierownika zakładu MAN Trucks, Jerzy Kupniewski, przedstawiciel handlowy MTB PL, Bernard Wieruszewski, dyrektor ds. sprzedaży ciężarówek i rozwoju produktu, Anna i Marek Robert właściciele firmy GOBI, Piotr Stański Prezes Zarządu MTB PL, Dariusz Jabłoński, Manager Regionu Zachód

 

W dniu 21 września 2015 fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach świętowała wyjątkowe wydarzenie. Z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 70 000.

Jubileuszowy egzemplarz to ciągnik MAN TGX 18.480 4×2 LLS-U, EfficientLine2 z partii 10 ciągników, który został odebrany przez Prezesa Zarządu firmy GOBI Transport z Zielonej Góry, Pana Marka Roberta.

Firma posiada już w swojej flocie ok. 40 pojazdów z logo lwa, znajdujących zastosowanie w transporcie dalekobieżnym w kraju i za granicą. Współpraca obu firm trwa od 1997 roku.

Przekazanie siedemdziesięciotysięcznego pojazdu z Niepołomic to dowód, na to, że fabryka na dobre wpisała się w międzynarodową sieć produkcji MAN. Produkty stąd wyjeżdżające spełniają najwyższe standardy jakości i znalazły uznanie naszych klientów jak również wielokrotne wyróżnienie raportu TÜV dla najbardziej bezawaryjnych pojazdów ciężarowych. To dodatkowy powód do świętowania w jubileuszowym dla naszej firmy roku, w którym obchodzimy 100 lecie powstania pierwszej ciężarówki – powiedział Piotr Stański, Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska.

W otwartej 8 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryce w Niepołomicach powstają pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS. Trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice.

 

Źródło: MAN

Authors

Related posts

Góra
English