SITECH kształci praktycznie studentów

Sitech1_m

 

5-tygodniowa praktyka, a od października jeden dzień nauki w polkowickich zakładach SITECH – to efekt współpracy firmy z Politechniką Wrocławską i Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Spółka z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej realizuje z partnerami projekt Praktycznego Kształcenia Studentów, który jest szansą dla młodych ludzi na zapoznanie się z pracą w koncernie i dalszy rozwój zawodowy.

W ramach projektu w sierpniu br. dziesięcioosobowa grupa studentów rozpoczęła 5-tygodniowe praktyki w SITECH w Dziale Strategii Produktu oraz Badań i Rozwoju. Jest to dla nich pierwszy etap projektu Praktycznego Kształcenia Studentów oraz szansa na zapoznanie się z działalnością przedsiębiorstwa. Kolejnym krokiem będzie praktyczne kształcenie w polkowickiej spółce. Studenci będą tam spędzać jeden dzień w tygodniu.

Projekt jest dla nas wielką szansą rozwoju i kształtowania naszej przyszłości w zawodzie projektant techniczny. SITECH jako przedsiębiorstwo produkcyjne branży automotive robi na nas ogromne wrażenie i pozwala w praktyce poznać to, czego do tej pory uczyliśmy się na uczelni – mówią studenci drugiego roku kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Politechnice Wrocławskiej.

SITECH jest jednym z nielicznych przedsiębiorstw w Polsce oraz pierwszym na Dolnym Śląsku, które wprowadziło program praktycznego kształcenia studentów. Wcześniej, w grudniu ubiegłego roku, na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej uruchomiono Akademię Siedzeń SITECH będącą szansą na efektywne połączenie nauki z biznesem i współpracę na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego dla przemysłu.

Akademia Siedzeń należy do Akademii Komponentów Volkswagen Komponente. Jej głównymi celami są: rozwój innowacyjności, zarządzanie kompetencjami i transfer wiedzy eksperckiej w koncernie Volkswagen na całym świecie.

SITECH Sp. z o.o to spółka należąca do koncernu Volkswagen. Specjalizuje się w produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych do wybranych modeli samochodów takich marek jak: Volkswagen, Audi, Skoda oraz Seat.

Źródło: LSSE

Authors
Tagi
Góra
English