Firma Utech Technics w Kieleckim Parku Technologicznym

Kolejna hale KPT została wynajęta. Na ponad 2 tysiącach metrów kwadratowych działalność będzie prowadzić firma Utech Technics, zajmująca się kompleksową  obsługę w zakresie projektowania, modernizacji oraz remontów maszyn i urządzeń.

 

Utech slide1_m

Hala Singapure Tech ma 2200 mkw., została profesjonalnie przygotowana pod potrzeby inwestorów. Budynek podzielony jest na część produkcyjną, zaplecze badawczo-rozwojowe czyli Centrum CNC oraz zaplecze socjalne.
W wyposażenie Centrum zainwestowaliśmy  prawie 6 milionów złotych. Firma Utech Technics została także operatorem tego miejsca. Jednostka ta jest dedykowane przedsiębiorstwom prowadzącym działalność w obszarze produkcji precyzyjnych elementów mechanicznych maszyn i urządzeń. Obróbka CNC pozwala na szybkie, bardzo dokładne i wysoce powtarzalne wykonanie często bardzo złożonych kształtów – podkreśla Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.
Jak dodaje dodatkowym magnesem dla przedsiębiorców, którzy decydują się na współpracę z KPT jest otoczenie technologiczne i biznesowe.
W ramach rozbudowy Kieleckiego Parku Technologicznego powstały trzy hale produkcyjne. Zainteresowanie ich wynajmem jest bardzo duże. Pierwszą jeszcze w trakcie budowy wynajęła spółka Vive Creation. Na dzierżawę trzeciej niebawem zostanie ogłoszony przetarg. Dzięki działalności firm, które wprowadzą się do budynków  KPT zatrudnienie znajdzie kilkaset osób.
Zachęcam mieszkańców do odwiedzania tej części miasta, myślę, że warto się tu wybrać, żeby zobaczyć, jak zmieniliśmy zaniedbaną dzielnicę w teren biznesowy – mówi Szymon Mazurkiewicz.
Oficjalne otwarcie nowej infrastruktury KPT w skład której wchodzi budynek Zespołu Inkubatorów oraz trzy hale nastąpi 30 września.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English