Ewakuacyjny aparat oddechowy Honeywell

Firma Honeywell udoskonaliła swój innowacyjny Ewakuacyjny Aparat Oddechowy (EEBD – Emergency Escape Breathing Device), Bio-S-Cape, aby spełniał on wymagania dwóch najważniejszych międzynarodowych norm dotyczących bezpieczeństwa morskiego: ISO23269-1:2008 w kwestii EEBD do stosowania na statku oraz Międzynarodowej Konwencji o bezpieczeństwie życia na morzu (SOLAS – Safety of Life at Sea).

 

HSP3541 - Bio-S-Cape - product_m

Dzięki wprowadzonym ulepszeniom, aparaty Bio-S-Cape stanowią solidną i wydajną ochronę dróg oddechowych dla pracowników narażonych na ekspozycję na toksyczne gazy w skrajnie niebezpiecznych i trudnych warunkach, szczególnie w przemyśle morskim, naftowym i gazowniczym oraz transporcie.

Rozszerzone funkcje modeli Bio-S-Cape to m.in. zautomatyzowane pozycjonowanie kaptura za pomocą nadmuchiwanej poduszki powietrznej i system dwóch zaworów w tylnej części zapobiegający gromadzeniu się płynów – wyjaśnia Christian Vieille, menedżer produktu ds. aparatów oddechowych, Honeywell Safety Products, w regionie EMEA. – Zaprojektowaliśmy również ciemniejsze wewnętrze kaptura w celu poprawy widoczności i redukcji refleksów podczas użytkowania aparatu w jasnym świetle, a także uproszczenia procesu samej konserwacji, zmniejszając jednocześnie jej czas i koszt – dodaje.

Dodatkowo, wygodny, łatwy do nałożenia i bezpieczny model Bio-S-Cape wyróżnia się materiałem odpornym na rozdarcie na złączeniu szyjnym, co redukuje ryzyko przypadkowego uszkodzenia aparatu podczas jego noszenia. Samo oznakowanie zostało także znacznie powiększone i umieszczone na torbie.

Skompresowane powietrze magazynowane jest w butli stalowej lub kompozytowej, dostępne w wersji z 10- i 15-minutowym zapasem tlenu. Kaptur jest dostatecznie duży i elastyczny, aby dopasować się do każdego kształtu głowy, nawet w przypadku zarostu lub noszenia okularów. Posiada on także regulator zapewniający odpowiedni poziom nadciśnienia wewnątrz kaptura eliminował ryzyko wdychania toksycznych gazów.

 

www.honeywellsafety.com

Authors

Related posts

Góra
English