Głowice do wytaczania zgrubnego i dokładnego współpracujące z oprawkami tłumiącymi drgania Steadyline

Firma Seco zwiększa wszechstronność systemu tłumienia drgań Steadyline, wprowadzając nową głowicę do wytaczania zgrubnego EPB 610 i nową głowicę promieniową do wytaczania dokładnego EPB 620. Głowice te, wyposażone w opatentowane złącze GL, używane są w połączeniu z oprawkami do toczenia Steadyline. Dzięki temu ta sama oprawka Steadyline może być wykorzystywana zarówno w operacjach statycznego toczenia, jak i w operacjach obrotowego wytaczania, w zastosowaniach, w których wykonywana jest głęboka obróbka do głębokości 10 x D.

 

Seco 6916_HQ_IMG_GL_610_m

Głowice do wytaczania zgrubnego EPB 610 o średnicach od 36 do 69 mm mają mocną konstrukcję, wytrzymującą z łatwością ciężkie warunki operacji obróbki zgrubnej wymagających materiałów. Zwarte głowice do wytaczania dokładnego EPB 620 o średnicach od 34 do 69 mm wyposażone są w śruby mikroregulacyjne o małym skoku umożliwiające precyzyjne ich wyregulowanie. Zamontowane w oprawkach Steadyline tłumiących drgania pozwalają uzyskać z łatwością gładkość powierzchni Ra < 1, nawet w operacjach wytaczania 10 x D. Korpusy tych łatwych w obsłudze głowic wytaczarskich wykonane są z hartowanej stali nierdzewnej i zostały wyposażone w kanały doprowadzające chłodziwo, co przyczynia się do wysokiej dokładności obróbki i dużej trwałości narzędzia.
Wysokoprecyzyjne złącze GL pozwala również użytkownikom skrócić czas przygotowania dzięki szybkim i prostym procedurom mocowania i ustawiania. Umożliwia to mocny i szybki mechanizm blokowania za pomocą pojedynczego, zintegrowanego pierścienia zaciskowego, który wciąga głowicę narzędziową, zapewniając bezpieczny, stabilny kontakt powierzchni stożkowych. Złącze wyposażone jest w wielokątny, stożkowy interfejs z dwoma położeniami przesuniętymi względem siebie o 180°, co w przypadku statycznych operacji toczenia umożliwia skierowanie krawędzi skrawającej narzędzia w górę lub w dół w celu zapewnienia efektywnej kontroli wióra.

 

Seco6916_HQ_IMG_GL_m

Ogólnie system oprawek do wytaczania Steadyline firmy Seco redukuje niepożądane drgania w ekstremalnych warunkach skrawania. Wykorzystywany jest w tym celu umieszczony w korpusie oprawki „system dynamiczno-pasywny”, w którym masa z ciężkiego metalu przeciwdziała drganiom powstającym na skutek ugięć oprawki występujących w czasie operacji obróbki. Systemy Steadyline mogą wykonywać typowe operacje realizowane przy dużym wystawieniu z większą produktywnością niż tradycyjne narzędzia, zmniejszając naprężenie wrzeciona oraz zapewniając wyższą objętościową wydajność skrawania, większą gładkość powierzchni obrobionych części oraz dłuższy okres eksploatacji narzędzia.

 

www.secotools.com/boring

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English