PCO oraz Raytheon podpisały list intencyjny

PCO mspo2015_m

 

Spółka PCO, czołowy polski producent urządzeń optoelektronicznych i systemów laserowych podpisał 2 września 2015 roku list intencyjny, w sprawie wspólnego opracowania sensorów dla żołnierzy z działem systemów rakietowych firmy Raytheon Company. Prace skupią się na urządzeniach noktowizyjnych i celownikach termowizyjnych.

Przewidywane obszary współpracy to m.in.:

  • projektowanie, opracowanie i produkcja ulepszonych gogli noktowizyjnych;
  • zaawansowane rozwiązania zwiadowcze, obserwacyjne i celownicze;
  • przygotowanie koncepcji, opracowanie, produkcja i testy optyki, elementów procesora wideo oraz innych komponentów sprzętowych związanych z przyszłymi rozwiązaniami elektrooptycznymi/działającymi na podczerwień;
  • istniejące produkty i zdolności produkcyjne obu stron w ramach potencjalnych kontraktów podwykonawczych.

– PCO do tej pory samodzielnie rozwijało produkty bazujące na technologii noktowizyjnej i termowizyjnej w tym dla pojedynczego żołnierza. Jakość i poziom techniczny tych produktów zostały zauważone przez partnera amerykańskiego. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zapoznać się z osiągnięciami firmy Raytheon oraz połączyć nasze technologie i umiejętności dla rozwoju tych produktów – mówi Stanisław Natkański, Członek Zarządu, Dyrektor Techniczny PCO.

***

PCO S.A. produkuje urządzenia optoelektroniczne i systemy laserowe do sprzętu wojskowego od ponad 38 lat. Firma dostarcza szereg nowoczesnych i niezawodnych produktów, które zwiększają bezpieczeństwo żołnierzy. W ofercie PCO znajduje się szeroka gama gogli i monokularów noktowizyjnych, gogli lotniczych i lornetek termowizyjnych, a także celowniki dzienno-nocne i noktowizyjne, celowniki kolimatorowe, peryskopy do różnych pojazdów opancerzonych oraz dalmierze laserowe. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Firma Raytheon Company, której obroty wyniosły w 2014 roku 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, to lider w zakresie technologii i innowacji, specjalizujący się w rynkach obronności i bezpieczeństwa oraz rynku cywilnym. Historia innowacji firmy obejmuje 93 lata. Oferuje ona najnowszą elektronikę, integrację systemów pokładowych i wiele innych produktów i usług w zakresie wykrywania, efektorów, systemów dowodzenia, kontroli, łączności i rozpoznania, a także cyberbezpieczeństwo i szeroką gamę usług wsparcia misji. Firma Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts.

 

Źródło: PCO

Authors

Related posts

Góra
English