Nowe oprogramowanie dla testera wibracji Fluke 810

Fluke wprowadza na rynek nowe oprogramowanie dla testera wibracji Fluke 810 i startuje z kampanią „13 przyczyn usterek maszyn”.

 

FLUKE 810 2 M_m

 

Fluke wypuszcza na rynek całkiem nowe oprogramowanie do testera wibracji 810, stworzone w reakcji na konkretne potrzeby zgłaszane przez użytkowników i uwagi na temat produktu zebrane przez partnerów handlowych. Firma startuje również z nową kampanią, promującą kompendium wiedzy dla użytkowników pt. „13 najczęstszych przyczyn usterek maszyn”.

Dla konserwatorów urządzeń mechanicznych wibracje są jednym z najszybciej dostępnych wskaźników informujących o stanie maszyny. Wibrometry firmy Fluke, w tym tester wibracji Fluke 810, umożliwiają uzyskanie szybkich, dokładnych i użytecznych odpowiedzi, kreując od lat nowe standardy pomiarów wibracji w rozwiązywaniu problemów i prowadzeniu konserwacji prognostycznych.

Nowe oprogramowanie do wibrometru Fluke 810 – wprowadzone właśnie na rynek – to coś więcej niż zwykła aktualizacja oprogramowania. Nowe oprogramowanie (firmware) sprawia, że można de facto mówić o nowej generacji testerów wibracji Fluke 810 – przyrząd staje się jeszcze bardziej przyjazny użytkownikowi, jeszcze bardziej wszechstronny, pozwala na lepsze zbieranie danych, a także ułatwia interpretację danych i wyników.

Darmowej aktualizacji oprogramowania mogą dokonać wszyscy obecni użytkownicy testera wibracji Fluke 810 poprzez stronę: http://www.fluke.com/fluke/plpl/support/oprogramowanie/Vibration-Software.htm

Dodane w nowym oprogramowaniu możliwości to m.in.:

 • szybki dostęp do widoku ogólnego stanu technicznego maszyny na ekranie diagnostycznym poprzez dostęp do danych o ogólnym poziomie wibracji,
 • szczegółowe raporty diagnostyczne i wykresy pozwalają na potwierdzenie jakości danych i zawężenie ich do danych dotyczących podstawowych przyczyn usterek,
 • elastyczna konfiguracja prędkości działania maszyny umożliwia przetestowanie szerokiego spektrum urządzeń i poszczególnych części maszyn takich jak paski napędowe, skrzynie biegów czy przekładni.

Drgania mogą być pierwszym symptomem występowania usterek w maszynach. Jako pierwsze wskazują na potencjalny problem, zanim jeszcze można zaobserwować inne oznaki nieprawidłowości – wysoką temperaturę, wyższy pobór prądu czy zanieczyszczenia w smarze. Mogą wskazywać na wewnętrzne usterki, takie jak: uszkodzenie łożyska, złe wyważenie, przemieszczenie oraz luzy, które skracają żywotność urządzeń. Dzięki regularnym pomiarom można zdiagnozować nieprawidłowości i przeprowadzić działania naprawcze jeszcze zanim dojdzie do poważnego pogorszenia stanu urządzenia i awarii.

Tester wibracji Fluke 810 jest najbardziej zaawansowanym przyrządem do diagnostyki dla zespołów konserwacji mechanicznej, które muszą szybko reagować. Unikatowa technologia diagnostyczna bazująca na doświadczeniach analityków zajmujących się wibracjami, pomaga szybko określać i ustalać priorytety postępowania przy usuwaniu awarii mechanicznych.

 

FLUKE 810 1 M_m

 

Korzyści z użytkowania Fluke 810:

 • Przyrząd umożliwia rozpoznawanie oraz lokalizowanie najczęściej występujących usterek mechanicznych (łożyska, niewspółosiowość, asymetria, luzy), dzięki czemu pozwala skupić się na ich przyczynach, skracając tym samym nieplanowane przestoje w ich pracy.
 • Ogólny poziom wibracji pozwala szybko ocenić ogólny stan maszyny bezpośrednio z ekranu diagnostyki.
 • Czteropoziomowa skala powagi usterek pozwala ustalać priorytety dla prac konserwacyjnych.
 • Zalecenia naprawcze proponują technikom konkretne działania zaradcze.
 • Szczegółowe raporty diagnostyczne oraz wykresy widmowe pomagają potwierdzić jakość danych i skonkretyzować źródłową przyczynę awarii.
 • Elastyczna konfiguracja prędkości maszyny umożliwia przetestowanie szerokiego zakresu zasobów, w tym napędów pasowych, skrzyni biegów i przekładni stożkowych.
 • Wewnętrzna pamięć 2 GB (z możliwością rozszerzenia) zapewnia dość miejsca na informacje o sprzęcie.
 • Funkcja autotestu zapewnia optymalną wydajność i dłuższy czas pracy.
 • Laserowy tachometr do precyzyjnych pomiarów prędkości pracy maszyn gwarantuje wiarygodną diagnostykę.
 • Trójosiowy akcelerometr zmniejsza czas pomiaru o 2/3 w porównaniu do akcelerometrów jednoosiowych.
 • Oprogramowanie komputerowe Viewer zwiększa możliwości zapisywania oraz analizy danych.

 

Tester wibracji Fluke 810 można wykorzystać m.in. do:

 • Rozwiązywania problemów ze sprzętem i wykrywania przyczyn usterek
 • Wykonywania przeglądów sprzętu przed i po planowanej konserwacji oraz dla potwierdzania jego prawidłowej naprawy
 • Odbiorów nowego sprzętu oraz dbania o jego prawidłową instalację
 • Dostarczania konkretnych danych liczbowych, opisujących stan faktyczny sprzętu oraz motywowania do inwestowania w naprawy i wymiany
 • Ustalania priorytetów, planowania czynności naprawczych oraz bardziej efektywnego działania
 • Przewidywania usterek sprzętowych przed ich wystąpieniem oraz kontroli stanu zapasów części zamiennych
 • Szkolenia nowych lub mniej doświadczonych techników oraz kreowania poczucia pewności i podnoszenia kwalifikacji zespołu

Równolegle z wprowadzeniem nowego oprogramowania dla testera wibracji 810, Fluke rozpoczął również kampanię związaną z publikacją i udostępnieniem na rynku wykazu „13 najczęściej występujących usterek maszyn”. Dokument ma za zadanie pomóc użytkownikom w zakończeniu ich problemów z kosztownymi przestojami i naprawami silnika oraz napędu. Dzięki prezentowanym w broszurze rozwiązaniom łatwiej wykryć problemy mechaniczne, problemy z jakością zasilania, niewspółosiowość, itp.. Broszura prezentuje 12 nieoczywistych problemów i jeden oczywisty, które mogą prowadzić do uszkodzenia izolacji uzwojenia i łożyska; podpowiada co można zrobić, aby zidentyfikować problemy, zanim rozwiną się w awarie; pokazuje sposoby na wydłużenie czasu pracy silnika i napędu; a także które przyrządy umożliwiają znalezienie oraz naprawienie najbardziej narażonych na awarię elementów silników i napędów.

Broszurę można ściągnąć pod adresem: http://bit.ly/1JBnqDz

 

www.fluke.pl

Authors

Related posts

Góra
English