ABB dostarczy wyłączniki wysokiego napięcia dla TAURON Dystrybucja

61 wyłączników wysokiego napięcia 110 kV izolowanych gazem SF6 posłuży do modernizacji i rozbudowy stacji elektroenergetycznych w sieciach dystrybucyjnych południowej Polski.

 

LTB D 145 kV with MSD 1

Umowa przewiduje dostawę 61 sztuk wyłączników wysokiego napięcia 110 kV typu LTB 145 D1/B wyposażonych w sprawdzony, sprężynowy napęd MSD, które zostaną wykorzystane do modernizacji stacji elektroenergetycznych. Niektóre z nich posłużą do wymiany starych urządzeń, inne zasilą nowe, rozbudowane pola poszczególnych stacji.
Wyłączniki tego typu są zaprojektowane i produkowane w ABB w Szwecji według najwyższych standardów jakościowych, mają małą liczbę elementów składowych, dzięki czemu charakteryzują się wysoką niezawodnością oraz nie wymagają częstej obsługi.
Urządzenia będą dostarczane cyklicznie przez rok do 11 oddziałów Tauron Dystrybucja. Wartość netto kontraktu to prawie 4 mln złotych.
– W przetargu kluczową rolę odegrał czynnik niezawodności urządzeń oraz odpowiednio długa gwarancja – mówi Paweł Fukiet, dyrektor sprzedaży krajowej produktów wysokiego napięcia ABB w Polsce. – Wyłączniki wysokiego napięcia ABB opierają się na sprawdzonej, doskonalonej od lat technologii, która pozwala naszym klientom na całym świecie podnosić parametry techniczne i ekonomiczne. Cieszymy się, że zaufał jej również jeden z największych operatorów systemu dystrybucyjnego w Polsce.

 

Źródło: ABB

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English