LiftUp electric – uchwyt na bity slimBit

Wszędzie tam, gdzie praca wymaga doskonałej precyzji, dbałości o bezpieczeństwo, a przede wszystkim mobilności specjalisty, nieodzowne stają się innowacyjne rozwiązania ułatwiające działanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Wiha wprowadziła na rynek uchwyt LiftUp electric – pierwszy tego typu produkt, który zapewnia kompaktowe przechowywanie sześciu bitów typu slimBits w specjalnym magazynku umiejscowionym w rękojeści wkrętaka VDE. Od teraz wszystkie niezbędne bity możemy mieć w jednym, łatwo dostępnym i całkowicie bezpiecznym narzędziu.

 

Wiha 2831_09_bitmagazin_m

 

Uchwyt do bitów slimBit z magazynkiem powstał z myślą o fachowcach, którzy cenią sobie najwyższy stopień mobilności podczas wykonywania prac w obszarze elementów pod napięciem. Zamknięcie sześciu bitów w rękojeści narzędzia zastępuje 6 wkrętaków, co gwarantuje łatwy i szybki dostęp, redukcję ciężaru oraz zajmowanego przez nie miejsca w podręcznym niezbędniku.

Jak to działa? Magazynek bitów otwiera się poprzez obustronne naciśnięcie przycisku odblokowującego, zwalniając sprężynę, która wysuwa uchwyt z końcówkami. Specjalny system mocowania pozycjonuje od razu końcówki pod odpowiednim kątem, tak aby ułatwić ich wyjmowanie oraz chowanie w trakcie pracy. System dwóch przeciwległych przycisków zapobiega niekontrolowanemu otwarciu magazynka w trakcie pracy.

W trosce o jeszcze większe bezpieczeństwo prac przy elementach pod napięciem, uchwyt do bitów z magazynkiem podlega podwójnej kontroli jakości. Bity slimBit i rękojeść sprawdzane są indywidualnie. Narzędzia zanurzane są w wodzie na 24 godziny, a następnie części izolowane podawane są działaniu napięcia 10.000 V AC. Dziesięciokrotna rezerwa bezpieczeństwa gwarantuje pewność, że narzędzie może być dopuszczone do pracy pod napięciem 1000 V prądu zmiennego.

Ergonomiczna wielokomponentowa rękojeść SoftFinish, zastosowana w uchwycie z magazynkiem, umożliwia wydajną i wygodną pracę, zaś obrotowy kołpak gwarantuje komfortowe przyłożenie dodatkowej siły osiowej.

Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w magazynku LiftUp oszczędzamy nie tylko miejsce w torbie narzędziowej, ale dbamy też o bezpieczeństwo własne oraz samej instalacji elektrycznej.

Zbyt gruba izolacja trzonu wkrętaka utrudnia dostęp do gniazd śruby, a w niektórych przypadkach czyni go nawet niemożliwym – to problem, z którym na co dzień borykają się fachowcy – elektrycy. Podnosząc wielozadaniowość i komfort pracy do maksimum, trzonek slimTechnology jest węższy nawet o 30% dzięki zintegrowanej izolacji, co umożliwia dostęp do głęboko położonych elementów mocujących lub wąskich kanałów w zaciskach sprężynowych.

 

Źródło: Wiha

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English