Tauron: Budowa bloku w Jaworznie zaawansowana w 11 proc.

Elektrownia_Jaworzno_III_maly

 

Tauron Polska Energia osiągnął stopień zaawansowania budowy bloku węglowego 910 MWe w Elektrowni Jaworzno III na poziomie 11%, zgodnie z harmonogramem – poinformował prezes Dariusz Lubera. Wybór wykonawcy bloku parowo-gazowego 413 MWe (266 MWt) w Elektrowni Łagisza powinien nastąpić w I kw. przyszłego roku.
W Jaworznie budowa jest realizowana zgodnie z harmonogramem, poziom zaawansowania osiągnął 11%. Planowany termin – zakończenia 2019 rok – powiedział Lubera podczas konferencji prasowej.
W prezentacji spółka podała, że stopień zaawansowania budowy bloku parowo-gazowego w Elektrociepłowni Stalowa Wola osiągnął 78% z terminem zakończenia w 2016 r., identycznie jak w przypadku budowy bloku węglowego kogeneracyjnego w ZW Tychy.
Budowy instalacji odazotowania spalin i modernizacje bloków 200 MW w elektrowniach Jaworzno III i Łaziska są zaawansowane odpowiednio w 84% i 96% (terminy zakończenia – 2016 i 2015 r.)
Budowa bloku parowo-gazowego w Elektrowni Łagisza ma zaawansowanie 2% i ma zakończyć się w 2018 r.
Wybór wykonawcy dla Łagiszy powinien nastąpić, jeśli nie będzie odwołań, w I kw. przyszłego roku. Jeśli to się uda, harmonogram będzie dotrzymany – wyjaśnił Lubera podczas konferencji.
Natomiast wśród inwestycji w wydobycie, budowa poziomu 800 m w ZG Janina jest ukończona w 23% (koniec 2019 r.), a budowa szybu Grzegorz w ZG Sobieski w 18% (koniec 2022 r.).
Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Źródło: ISBnews

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English