Wicepremier Piechociński: Mamy stabilną sytuację w sektorze elektroenergetyki

PGE Belchatow_m

 

Obecnie obowiązuje 11 stopień zasilania. Oznacza to, że zakłady przemysłowe mogą wrócić do normalnej produkcji – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji prasowej. Spotkanie, w którym udział wziął także Prezes PSE Henryk Majchrzak, odbyło się 13 sierpnia 2015 r. w MG.

Szef resortu gospodarki podkreślił, że odbiorcy mogą już pobierać moc do wysokości zakontraktowanej w umowie z dystrybutorem. – Jednak rozporządzenie dotyczące dostaw energii elektrycznej przyjęte w ostatni wtorek przez rząd, nadal będzie funkcjonować w obecnym kształcie – powiedział. – Dzięki temu Polskie Sieci Elektroenergetyczne będą mogły ciągle monitorować sytuację i w razie konieczności podejmować odpowiednie decyzje – dodał.

Podczas konferencji prezes PSE Henryk Majchrzak przedstawił działania, które zostały podjęte w celu poprawy bilansu mocy w krajowym systemie elektroenergetycznym. Wśród nich wymienił m.in. rozwój połączeń transgranicznych oraz rozwój krajowej sieci przesyłowej. Prezes PSE poinformował również o sytuacji w elektrowni w Bełchatowie. –Po trwającej od kilku dni awarii, blok numer 14 w Elektrowni Bełchatów jest w trakcie uruchamiania – powiedział.

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English