Wicepremier Piechociński: sytuacja dotycząca dostaw energii elektrycznej stabilizuje się

Bieżąca sytuacja w sektorze elektroenergetycznym oraz ograniczenia w dostawach i poborze energii to główny temat konferencji prasowej z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Spotkanie, w którym udział wziął także Prezes PSE Henryk Majchrzak, odbyło się 11 sierpnia 2015 r. w MG.

 

fot. Dariusz Iwanski www.iwanski.com.pl foto.iwanski@yahoo.com 601 362 305

fot. Dariusz Iwanski

 

Wicepremier Piechociński podkreślił, że jest szansa na złagodzenie ograniczeń dotyczących dostaw prądu. – Apeluję jednak o racjonalną postawę obywatelską i dalsze rozważne korzystanie z urządzeń elektrycznych – powiedział.

Obecny na konferencji prezes Polskich Sieci Energetycznych Henryk Majchrzak poinformował, że zrezygnowano z obowiązującego jeszcze wczoraj 20. stopnia zasilania. – Do pracy wracają kolejne bloki energetyczne. Dzięki temu, że możemy zmniejszać ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej – powiedział.

Szef resortu gospodarki poinformował też, że Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dot. dostaw energii elektrycznej. – Ze względu na wysokie temperatury i niski stan wód w zbiornikach wodnych, od dziś do końca sierpnia będą obowiązywały ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej dla odbiorców o mocy umownej powyżej 300 kW, czyli m.in. fabryk lub hut – powiedział. – Ograniczenia nie obejmą odbiorców indywidualnych – dodał.

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Authors

Related posts

Góra
English