Wicepremier Piechociński o zapewnieniu bezpiecznych dostaw energii

fot. Dariusz Iwanski www.iwanski.com.pl foto.iwanski@yahoo.com 601 362 305

 

Podejmujemy działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji prasowej, która odbyła się 10 sierpnia 2015 r. w siedzibie Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Wicepremier Piechociński zaznaczył, że Ministerstwo Gospodarki monitoruje sytuację dotyczącą dostaw energii elektrycznej – Jesteśmy w stałym kontakcie z operatorem systemu przesyłowego – podkreślił. – Dostawy do gospodarstw domowych nie są zagrożone – dodał.

Szef resortu gospodarki przypomniał również, że w ramach sytemu monitorowania przygotowane zostały plany działania w różnych sytuacjach. – Dzięki temu możemy sprawnie reagować w sytuacjach takich jak obecna – wyjaśnił.

Poiformował jednocześnie, że skierował pod obrady jutrzejszej Rady Ministrów specjalnie rozporządzenie ws. ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. – Pozwoli to zabezpieczyć system elektroenergetyczny w sytuacji przedłużających się niekorzystnych warunków pogodowych – wyjaśnił.

W związku z nadzwyczajną sytuacją dotyczącą ograniczeń dostaw prądu PSE, pełniące funkcję operatora systemu przesyłowego elektroenergetycznego, zgłosiły Ministrowi Gospodarki konieczność wprowadzenia na obszarze Polski ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.

 

Kolejna konferencja prasowa ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego poświęcona bieżącej sytuacji związanej z ograniczeniami w dostarczeniu i poborze energii elektrycznej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) odbędzie się jutro, 11 sierpnia, o godz. 12.30 w siedzibie PSE.

 

Źródło: Ministrowi Gospodarki

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English