Silniki i napędy firmy Emerson unowocześniają pracę producenta szampana

Nicolas Feuillatte, uznany na świecie producent szampana, wybrał rozwiązania Emerson Industrial Automation, aby unowocześnić pracę linii butelkowania.

 

Emerson 6341_NICOLAS FEUILLATE 1_m
Centre Vinicole – Champagne Nicolas Feuillatte (CV-CNF) to związek czołowych producentów szampana. Skupia 80 spółdzielni i reprezentuje interesy ponad 5000 plantatorów winorośli. Zakład w Chouilly w regionie Marny jest jednym z najbardziej zautomatyzowanych obiektów tego typu, w którym pracuje 235 osób, z czego połowa przy produkcji. Firma produkuje 23 milionów butelek rocznie, co czyni ją jedną z największych producentów szampana na świecie.
Frédéric Lopez, kierownik automatyki w CV-CNF, powiedział: – Postanowiliśmy rozpocząć wymianę napędów i przeprowadzać ją stopniowo. Rozważaliśmy wykorzystanie napędów od dotychczasowego dostawcy lub innych wiodących firm z tego sektora. Wszystkie rozważane firmy były w stanie dostarczyć wymagane urządzenia, ale chcieliśmy nawiązać współpracę z firmą gwarantującą poziom usług, jakiego potrzebowaliśmy. Dlatego wybraliśmy firmę Emerson.

 

Emerson 6341_NICOLAS FEUILLATE 2_m
W pierwszym etapie trzeba było wymienić układ napędowy przenośnika. Znajduje się on na początku linii i precyzyjnie rozmieszcza puste butelki przed czyszczeniem i napełnianiem. Butelki są ładowane na przenośnik z palet 1200 x 1200, a następnie podnoszone w rzędach od 4 do 12 sztuk (zależnie od ich wielkości) na przenośnik prostopadły.
Ta linia pracuje z prędkością 4000 do 6000 butelek na godzinę i musi zapewniać maksymalną ciągłość działania. Firma Emerson zaprojektowała najbardziej odpowiadające nam rozwiązanie, a także zaprogramowała napędy o zmiennej prędkości — powiedział Frédéric Lopez.

 

Emerson 6341_NICOLAS FEUILLATE 3_m
Istniejący układ napędu składał się z regulatora automatycznego, regulatora wyrównawczego, falownika oraz silnika. W rozwiązaniu Emerson nie było potrzeby stosowania regulatora wyrównawczego co zdecydowanie uprościło układ. Składa się on z falownika Unidrive M700 połączonego z serwoprzekładnią o małym luzie DYNABLOC Pjn1102. Pozwala to uzyskać wysoką tolerancję na przeciążenia, wytrzymałość i doskonałą precyzję.
Do napędu Unidrive M dodano opcjonalny moduł sterownika Emerson MCi200, odpowiadający za pozycjonowanie. Napęd Unidrive M700 jest dostosowany szczególnie do tego rodzaju zastosowań z czasem cyklu 250 µs, komunikacją w czasie rzeczywistym przez połączenie Ethernet oraz ze zintegrowanym sterownikiem PLC do kontrolowania sekwencji ruchów.

 

Emerson 6341_NICOLAS FEUILLATE 4_m

Emerson 6341_NICOLAS FEUILLATE 5_m
Cały system jest łatwy do zaprogramowania za pomocą Engineering Control Studio. System wykorzystuje zaawansowany sterownik ruchu wbudowany w napęd Unidrive M. W ostatecznej konfiguracji zdefiniowano 15 różnych ustawień, odpowiadających różnym kształtom butelek. W każdym cyklu do wykonania jest faza przesunięcia o szczególnym profilu ruchu (położeniu, prędkości, przyspieszeniu i hamowaniu) oraz wiele innych ruchów.

 

Emerson 6341_NICOLAS FEUILLATE 6 Servoreducteur Pjn et Unidrive M700_m

 

Emerson 6341_NICOLAS FEUILLATE 7 Logos Drive Motors Service_m
Całkowicie przejęliśmy aplikację, możemy więc samodzielnie wprowadzać nasze zmiany. Firma Emerson z jej technologią, doświadczeniem i obsługą w pełni spełniła nasze oczekiwania i jesteśmy teraz w fazie wdrażania jej rozwiązań w całym naszym zakładzie — dodał Frédéric Lopez.

 

Emerson 6341_NICOLAS FEUILLATE 8_m

 

Źródło: Emerson

Authors

Related posts

Góra
English