Inwestycja za 6 mln zł w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

SSSE_maly
6 mln zł ma zainwestować spółka Lainer z Suwałk, która właśnie uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Firma na suwalskim rynku działa od 1995r. Wcześniej specjalizowała się w wykonywaniu posadzek żywiczych i betonowych. Od trzech lat prowadzi trzy gwiazdkowy hotel. Teraz przedsiębiorca postanowił wybudować zakład produkcyjny, gdzie chce wytwarzać szeroko rozumianą chemię budowlaną, m.in. wyroby z surowców i półproduktów chemicznych. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy. Najpierw powstanie hala produkcyjna wraz z budynkiem administracyjnym o powierzchni około 1,3 tys. m.kw. Kolejny etap to zakup maszyn. Uruchomienie produkcji nastąpi w połowie 2018 r. Jej klientami będą głównie firmy z branży posadzkarskiej, produkcyjnej i budowlanej. To 209 zezwolenie wydane przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną, trzecie w tym roku. Początkowo pracę w nowym zakładzie znajdzie 6 osób.

Na koniec 2014 r. w Suwalskiej SSE działało 91 firm, które zatrudniają 6,5 tys. osób. Podmioty te zainwestowały dotąd ponad 2,1 mld zł. W listopadzie 2014 r. został złożony wniosek o poszerzenie o prawie 250  ha. Miałoby powstać osiem nowych podstref (Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród oraz Sejny), a trzy już istniejące miałyby się powiększyć. Podstrefa Suwałki ma się powiększyć o 46 ha, Białystok ma zyskać prawie 65 ha, a Grajewo 9,3 ha. Nowa podstrefa miałaby powstać także w Zabłudowie na blisko 13 ha oraz w Ostrowi Mazowieckiej (4,2 ha) i Olecku (25,3 ha). Samorządy bardzo mocno zabiegały o strefę zwłaszcza na tych terenach, które przygotowały pod inwestycje z wykorzystaniem unijnych dotacji na ten cel.

Źródło: SSSE

Authors

Related posts

Góra
English