Prestiżowe wyróżnienie „Automotive Lean Production 2015” dla zakładu Fiat Chrysler Automobiles w Verrone

FCA Verrone_m

 

Zakład FCA w Verrone otrzymał prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie „Automotive Lean Production 2015″ w kategorii „OEM”. Jest to wynik zakończonego procesu audytu i oceny przeprowadzonego przez zespół ekspertów pod patronatem niemieckiego magazynu „Automobil Produktion” oraz znanej firmy konsultingowej Agamus Consult.

Od 2006 roku, ponad 900 zakładów produkcyjnych w ponad 15 krajach, m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Włoszech brało udział w audycie, aby zdobyć jedno z najważniejszych europejskich wyróżnień.  W poprzednich edycjach wyłoniono 180 finalistów i 47 zwycięzców, wśród których były m.in. zakład FCA Powertrain w Bielsku-Białej i G.B. Vico w Pomigliano (Włochy).

 

FCA_Poland-plant_01_m

 

Co roku, po wstępnej analizie ankiet otrzymanych z różnych zakładów, wybiera się kandydatów w 5 kategoriach. Proces selekcji przewiduje między innymi kontrole w zakładzie, specjalne spotkania i rozmowy, podczas których omawia się szczegółowo i zatwierdza dane zebrane w ankietach.

Przede wszystkim analizowany jest system produkcji i jego zastosowanie w zakładzie. Dokładnie sprawdza się, czy zasady Lean Production, zwłaszcza w zakresie jakości, utrzymania ruchu, logistyki i rozwoju zasobów są odpowiednio stosowane, tworząc środowisko pracy, które wspiera w zorganizowany i skuteczny sposób proces ciągłego doskonalenia i systematyczną eliminację niegospodarności.

W trakcie wizyty w zakładzie w Verrone została przedstawiona metodologia działania World Class Manufacturing, systemu produkcyjnego stosowanego w zakładach Fiat Chrysler Automobiles: od Autonomous Maintenance, czyli autonomicznego utrzymania ruchu po Workplace Organization (Organizacja Miejsca Pracy) na liniach montażowych, przez nowe projekty w zakresie Logistic & Customer Service (Logistyka i Obsługa Klienta) w celu eliminacji strat określonych w łańcuchu dostaw, aż po Professional Maintenance (Planowanie i Utrzymanie Ruchu), w zakresie którego zakład w Verrone od lat stanowi wzór doskonałości i innowacji dla innych zakładów Powertrain. WCM ma kluczowe znaczenie dla tego ostatniego sukcesu, który potwierdza raz jeszcze, że metoda produkcji stosowana przez FCA należy do najnowocześniejszych w zakresie konkurencyjności.

W zakładzie w Verrone posiadającym certyfikat Silver wg WCM, produkowane są obecnie skrzynie biegów z rodziny C635, wersja manualna i automatyczna skrzynia biegów z podwójnym suchym sprzęgłem (DDCT), stosowane w szerokiej gamie modeli grupy FCA, w tym w modelach Jeep Renegade i Fiat 500X oraz Alfa Romeo 4C. Zakład zatrudnia około 550 osób.

Oprócz poprawy w zakresie urządzeń – mówi dyrektor zakładu Matteo Cibrario – pokazaliśmy, że WCM opiera się na zaangażowaniu pracowników i ich motywacji. Otrzymane wyróżnienie ma bardzo ważne znaczenie dla zakładu w Verrone, który stara się o uzyskanie pod koniec roku Certyfikatu WCM Gold.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w dniach 17-18 listopada br. w Monachium, w Niemczech, podczas dorocznego kongresu organizowanego przez Automobil Produktion i Agamus Consult.

 

Źródło: FCA

Authors

Related posts

Góra
English