Magnetyczne nakładki magsnap utrzymują e-prowadniki w ustalonym torze pracy

PM3814-1_m

Małe nakładki “magsnap” są przytwierdzone do e-prowadnika i utrzymują jego bieg po powierzchni metalowej i zapobiegają jego kołysaniu się do przodu i do tyłu. Źródło: igus

Wiele innowacyjnych produktów igus powstaje w wyniku współpracy z klientami, przy konkretnych projektach. Nowe nakładki magnetyczne „magsnap” (magnetyczne zapięcia) do e-prowadników to przykład właśnie takiej współpracy. Te małe zapięcia magnetyczne mogą być z łatwością przytwierdzone do poprzeczek e-prowadnika umożliwiając nowe możliwości pracy w aplikacjach ruchomych lub obrotowych.
Nowe nakładki “magsnap” zostały stworzone przez igus, aby utrzymywać e-prowadnik po powierzchni metalowej i zapobiegać jego kołysaniu się do przodu i do tyłu. Eliminują one potrzebę instalacji rynny prowadzącej oszczędzając tym samym koszty, czas montażu i wagę. Magnetyczne zapięcia „magsnap” można w szybki i prosty sposób zamontować na istniejących już rozwiązaniach – wyjaśnia Daniel Marzec, menedżer produktu e-prowadniki w firmie igus. – Dwie małe nakładki są po prostu montowane na co piątej poprzeczce e-prowadnika. W zależności od wagi wypełnienia łańcucha kablowego, w nakładki można wyposażyć więcej poprzeczek.

 

PM3814-2_m

Z magnetycznymi nakładkami przyczepionymi do e-prowadnika, łańcuch może pracować na powierzchni metalowej. Źródło: igus

Cicha praca w najbardziej zróżnicowanych środowiskach
Możliwe zastosowania to transport materiałów, suwnice z wiszącymi e-prowadnikami oraz zautomatyzowane garaże. W celu uniknięcia niepożądanego hałasu, do każdej nakładki “magsnap” przytwierdzone są elementy tłumiące, dzięki którym zredukowany jest hałas powodowany siłą przyciągania magnesu. Nakładki magnetyczne są również odpowiednie do aplikacji z ruchem obrotowym, w których e-prowadniki pracują w określonej przestrzeni (RBR – aplikacje z odwróconym promieniem gięcia). W tych przypadkach magnetyczne nakładki zapewniają utrzymanie e-prowadnika w obudowie przytwierdzonego po zewnętrznym promieniu, umożliwiając łatwiejsze prowadzenie.

 

Źródło: igus

Authors

Related posts

Góra
English