Prawie pół miliarda czeka na przedsiębiorców

Dobra informacja dla firm, które chcą się rozwijać i inwestować  w infrastrukturę niezbędną do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych (B+R). W konkursie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój jest do podziału 460 milionów złotych.
pieniądze_m
Na dofinansowanie mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy chcą zainwestować w aparaturę, sprzęt oraz technologie służące rozwojowi firm.
Takie rozwiązanie gwarantuje, że dofinansujemy infrastrukturę B+R, która zostanie realnie wykorzystana w działalności firmy. Przedsiębiorca powinien mieć na nią pomysł – poinformowała Iwona Wendel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.
Program Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 to kompleksowy pakiet działań, który ma wzmocnić innowacyjny potencjał polskiej gospodarki. Do jego celów należy m.in. promowanie współpracy biznesu i nauki.
– Oczekujemy, że fundusze z tego działania przyczynią się do zwiększenia nakładów firm na działalność badawczo-rozwojową. W dłuższej perspektywie zwiększy się konkurencyjność przedsiębiorstw, które będą mogły, skomercjalizować innowacje opracowane z wykorzystaniem wspartej infrastruktury – zaznaczyła Iwona Wendel.
Konkurs organizuje Ministerstwo Gospodarki –  nabór wniosków potrwa od 1 września do 30 października 2015 r. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa oraz na Portalu Funduszy Europejskich.
Źródło: KPT/Ministerstwo Infrastruktury
Authors

Related posts

Góra
English