Planowanie produkcji online – ruszyło ePlaneo

W większości dużych przedsiębiorstw automatyzacja procesów produkcyjnych jest już standardem. Systemy usprawniają produkcję, poprawiają efektywność, obniżają koszty i skracają czas. Jednak dostępne na rynku rozwiązania są drogie. To powód, dla którego wciąż wiele, głównie mniejszych firm, rezygnuje z implementacji tego typu nowoczesnych narzędzi. Na rynku pojawiła się jednak innowacyjna platforma ePlaneo, której twórcy dostrzegli niszę, oferując usługę do zarządzania produkcją online w systemie abonamentowym. To pierwszy tego rodzaju projekt w Polsce.

– ePlaneo umożliwia planowanie produkcji i odbywa się w architekturze cloud w modelu Saas, co oznacza, że aby z niej skorzystać nie trzeba instalować żadnego kosztownego oprogramowania ani inwestować w infrastrukturę teleinformatyczną. Dostęp do danych odbywa się wprost z przeglądarki internetowej, również za pośrednictwem urządzeń mobilnych – wyjaśnia Marek Wasiuk, właściciel spółki Domago, twórca i pomysłodawca ePlaneo. – Dzięki niej można zatem organizować produkcję z dowolnego miejsca na świecie, w którym mamy tylko dostęp do internetu.

To, co dodatkowo wyróżnia ePlaneo, oprócz pracy „w chmurze”, to dostosowanie systemu do specyfiki konkretnej branży. Prefkonfiguracja zawierająca zaimplementowane, gotowe modele biznesowe oraz procesy i normatywy cechujące konkretną branżę oznacza szybkie i bezpieczne wdrożenie usługi w danej firmie.

System jest natychmiast dostosowany, nie wymaga kosztownych i czasochłonnych analiz przedwdrożeniowych czy konfiguracji. To zaś w wielu wypadkach stanowi istotną barierę hamującą firmę przed stosowaniem klasycznych rozwiązań. Dodatkowo, platforma ma otwartą architekturę pozwalającą na integrację jej z istniejącymi systemami np. CRM. Jej twórcy w pierwszej kolejności skupili się na branży kamieniarskiej. Wkrótce jednak usługa będzie również dostępna dla kolejnych sektorów przemysłu.

 

Planuj, optymalizuj, kontroluj, oszczędzaj

Usługa pozwala m.in. na wprowadzanie opisów wyrobów do każdego zlecenia, definiowanie procesów technologicznych dla poszczególnych produktów, wprowadzanie stanowisk technologicznych i realizowanych w nich procesów technologicznych, definiowanie parametrów wydajności do każdego procesu, planowanie pracy na wszystkich stanowiskach, określanie terminu zakończenia produkcji zlecenia z uwzględnieniem dostępności materiałów oraz bieżącego obłożenia stanowisk.

– Korzystanie z tego rozwiązania oznacza wzrost produktywności. Firma może uzyskać większą wartość produkcji w oparciu o te same zasoby poprzez lepsze planowanie procesu i jego optymalizację. ePlaneo umożliwia także wyeliminowanie strat w produkcji spowodowanych oczekiwaniem na surowce czy zakończenie poprzednich procesów. To również dokładniejsza kalkulacja kosztów i czasu, co prowadzi do bardziej efektywnego wykorzystania zapasów magazynowych. W ten sposób można więc z powodzeniem konkurować terminem dostaw – uważa Marek Wasiuk.

 

ePlaneo nie tylko dla producentów

Z usługi ePlaneo niebawem będą mogli też korzystać klienci indywidualni, którzy dzięki niej zyskają szybki i wygodny dostęp do informacji o wyrobach.

– Wielu z nas planując np. remont szuka prostych i skutecznych narzędzi, które pozwalają na samodzielne skosztorysowanie planowanych zakupów, bez tracenia czasu na odwiedzanie sklepów czy producentów w poszukiwaniu odpowiednich produktów i porównywaniu cen – mówi Marek Wasiuk.
Dzięki wykorzystaniu opisów wyrobu oraz parametrów technologicznych producentów powstanie więc platforma do sporządzania wycen produktów firm budowlanych dla osób fizycznych.

Osoba, która będzie zainteresowana wykonaniem np. granitowych parapetów albo blatu kuchennego będzie w stanie dokonać wyceny tego wyrobu online. Poza możliwością skosztorysowania, portal będzie udostępniał opcję porównywarki ofert od różnych podmiotów – zarówno tych, korzystających stale z serwisu jak i podmiotów zewnętrznych występujących jedynie w roli oferentów – dodaje szef spółki Domago.

ePlaneo jest pierwszą tego typu usługą nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Oferowana jest ona w trzech planach abonamentowych oferujących różne zakresy funkcjonalności. Koszty wahają się od 450 zł do 1500 zł miesięcznie.

 

ePlaneo_prt

Authors

Related posts

Góra
English