Nowa hala produkcyjna Faurecii w Gorzowie

Panattoni Faurecia

 

W lipcu br. zakończona została rozbudowa hali produkcyjnej zakładu Faurecia Gorzów 2. W ciągu czterech miesięcy nowa hala produkcyjna została oddana do eksploatacji.
Istniejąca od 2010 roku hala o powierzchni 17,3 tys. m² powiększyła się o kolejne 12,8 tys. m².
Obiekt został wybudowany przez firmę Logicor w ramach inwestycji o charakterze Build-To-Suit, której celem było zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu gorzowskiej fabryki elementów wyposażenia wnętrz do samochodów.

Drugi etap projektu – powiększenie części biurowo-socjalnej, zakończy się w listopadzie br.
Faurecia Gorzów działa w Gorzowie Wielkopolskim od 12 lat, gdzie posiada dwa zakłady produkcyjne, z czego jeden wybudowany w 2010 roku.
– Decyzję o rozbudowie zakładu Faurecia Gorzów 2 podjęliśmy w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie branży motoryzacyjnej na produkcję wyposażenia samochodów. Bardzo dobra opinia o jakości produktów z Gorzowa oraz renoma naszych obydwu zakładów sprawiły, że producenci samochodów bezpośrednio domagają się, by ich części produkować właśnie tutaj w Gorzowie – informuje Artur Zieleń, Operations Director FIS NER w firmie Faurecia. – Dziękujemy firmom Logicor, Depenbrock i Panattoni za pełen profesjonalizm i przekazanie budynku w wyznaczonym terminie, co było niemałym wyzwaniem, by zbudować zakład w tak krótkim czasie.
– Obecnie w fabryce na terenie Logicor Gorzów zatrudniamy ponad 600 osób, natomiast po rozbudowie, do końca 2017 r., przybędzie 400 dodatkowych miejsc pracy – dodaje Artur Zieleń.
W najbliższym czasie przewidywane jest umaszynowienie nowej hali, jako że w sierpniu został zaplanowany początek produkcji elementów wyposażenia przeznaczonych dla nowego modelu Alfa Romeo.

 

Źródło: Faurecia, AutomotiveSuppliers.pl

Authors

Related posts

Góra
English