N100 – nowy miernik parametrów sieci w ofercie APS

N100 LUMEL_m

Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie wprowadza do obrotu nowy miernik parametrów sieci – N100 firmy LUMEL.

N100 to następca popularnego na rynku miernika N10. Wzbogacony o nowe funkcje – rejestracji danych i interfejs Ethernet – jest jeszcze lepiej dostosowany do wymogów monitoringu energii w nowoczesnych aplikacjach przemysłowych.

Urządzenie jest powszechnie stosowane w komputerowych systemach zarządzania energią – mówi Jarosław Skorulski, kierownik produktu w APS. – Miernik umożliwia ponadto kontrolę mocy maksymalnej oraz sterowanie i optymalizację działania urządzeń energoelektrycznych, systemów i instalacji przemysłowych.

Urządzenie przeznaczone jest do pomiaru parametrów sieci energetycznych trójfazowych 3- lub 4-przewodowych w układach symetrycznych i niesymetrycznych, harmonicznych dla prądów i napięć oraz współczynnika zniekształceń harmonicznych THD. Jest w stanie wykonać pomiar i wizualizację 46 wielkości energetycznych, wartości skutecznej napięcia i prądu, mocy i energii czynnej, biernej i pozornej, współczynników mocy, częstotliwości, mocy czynnych średnich np. 15-minutowych.

Wyobraźmy sobie miernik prądów i napięć przemiennych, mocy, energii i innych parametrów sieci trójfazowej, do których mamy dostęp z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie – tak właśnie działa nowy miernik N100 z Ethernetem i rejestracją danych – przekonuje producent urządzenia. – Miernik zapewnia dokładną analizę jakości energii, umożliwia archiwizację parametrów mierzonych i wyposażony jest w duży, czytelny wyświetlacz. 

Urządzenie spełnia wymagania III kategorii instalacji dla produktów przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Ma wejście o zakresach 100 V, 400 V, 1 A i 5 A, trzy wyjścia przekaźnikowe i jedno analogowe, wyjście cyfrowe RS485 (MODBUS) i wyjście impulsowe bierne. Pole odczytowe to 4×4 cyfry LED 10 mm. Wymiary zewnętrzne: 144×144×77 mm.

Nowy miernik można kupić w sklepie internetowym APS, która jest dystrybutorem i partnerem handlowym firmy LUMEL. Nabywcy urządzeń mogą liczyć na szkolenia i profesjonalne doradztwo techniczne.

 

Źródło: APS

Authors

Related posts

Góra
English