Steico rozwija skrzydła

Steico, firma z niemieckim kapitałem, otworzyła w Czarnej Wodzie zakład produkujący fornirowe drewno warstwowe LVL. To pierwsza w Polsce fabryka produkująca tego typu innowacyjne materiały drewnopochodne. W uroczystości otwarcia uczestniczyli wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz prezes PAIiIZ Sławomir Majman.

 

Steico1_m

Uczestnicy ceremonii otwarcia (źródło: Steico)

 

Inwestycja, którą od 2013 roku wspierała PAIiIZ polegała na budowie nowego zakładu produkującego elementy drewniane wykorzystywane w sektorze budowlanym oraz uruchomieniu linii do produkcji płyt izolacyjnych P7. Koszt inwestycji wyniósł 40 mln euro. Pracę w zakładzie znajdzie blisko 120 osób.

W ubiegłym roku tereny Czarnej Wody, gdzie swoją działalność prowadzi Steico zostały włączone do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu firma otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej i skorzystała z dostępnej pomocy publicznej.

Steico2_m

Nowy zakład firmy Steico (źródło: Steico)

Steico jest jednym z największych producentów drewnopochodnych materiałów izolacyjnych w Europie. Produkty wytwarzane są w trzech zakładach produkcyjnych – dwóch w Polsce oraz jednym we Francji.

Źródło: PAIiIZ

Authors

Related posts

Góra
English