Rozwijają sieci w Słupskiej SSE

Poldan net_m

 

Duńska firma Poldan-Net rozpoczyna kolejną inwestycję w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Powstanie nowa hala produkcyjna, a w niej nowoczesna linia technologiczna do produkcji sieci rybackich szytych maszynowo.

Firma Poldan-Net planuje poszerzenie asortymentu produkowanych wyrobów, by móc kompleksowo obsługiwać klientów. Inwestycja będzie polegała na zautomatyzowaniu, zwiększeniu i ulepszeniu produkcji. Zastosowanie nowoczesnej technologii maszynowej pozwoli na dotarcie do najbardziej wymagających odbiorców i ekspansję na rynki zagraniczne.

Jednym z głównych celów strategicznych Wspólnej Polityki Rybackiej 2014–2020 jest zwiększenie konkurencyjności hodowli ryb oraz wsparcie jej rozwoju i innowacyjności. Akwakultura, czyli hodowla ryb, mięczaków i skorupiaków prowadzona w kontrolowanym lub specjalnie wybranym środowisku wodnym ma być alternatywą dla tradycyjnego rybołówstwa. Jest to najszybciej rozwijający się na świecie sektor produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego, który rośnie o ponad 6 proc. rocznie więc celem naszym jest zwiększenie mocy produkcyjnych – mówi Marek Szpakowicz, Prezes Zarządu.

Poldan-Net to firma z 20-letnim doświadczeniem. Jest jednym z największych producentów sieci rybackich, siatek sportowych i lin na rynku polskim. W regionie słupskim prowadzi dwa zakłady produkcyjne – jeden w Ustce, drugi w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Podstrefie „Słupsk-Włynkówko”.

W dniu 21 lipca 2015 r. Zarząd Słupskiej SSSE uroczyście wręczył firmie Poldan-Net drugie zezwolenie na działalność w Strefie.

Od początku 2015 roku wydaliśmy 5 zezwoleń dla firm. Dzięki nowym inwestycjom powstanie łącznie 115 nowych miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne tych firm przekroczą 26 mln zł – mówi Mirosław Kamiński, Prezes Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

W ramach Słupskiej SSE wydano łącznie 127 zezwoleń dla firm, które zainwestowały dotychczas 1,4 mld zł i zatrudniają blisko 4000 osób. Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna swym zasięgiem obejmuje 17 Podstref inwestycyjnych na terenie dwóch województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

 

Źródło: SSSE

Authors

Related posts

Góra
English