UNIWHEELS AG rozpoczyna budowę nowego zakładu produkcyjnego w Stalowej Woli

uniwheels_produktion

UNIWHEELS AG, jeden z czołowych europejskich producentów felg aluminiowych, rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego w Stalowej Woli, co pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych polskich fabryk o ok. 2 miliony felg rocznie.

Nowy zakład produkcyjny będzie czwartym z kolei zakładem UNIWHEELS – obecnie grupa ma trzy fabryki – dwie w Stalowej Woli i jedną w Niemczech.

Po zakończeniu budowy w Stalowej Woli powstanie największy na świecie kompleks produkcyjny felg aluminiowych, składający się z trzech sąsiadujących zakładów, o łącznych mocach produkcyjnych ok. 9 mln felg rocznie.

Zdecydowaliśmy się rozwinąć naszą działalność w Polsce i zbudować tutaj nowy zakład produkcyjny ze względu na dobrą sytuację na rynku motoryzacyjnym i stale zwiększający się popyt ze strony naszych klientów, którymi są głównie producenci samochodów klasy premium – mówi Ralf Schmid, Prezes Zarządu UNIWHEELS AG. – Inwestycja w Stalowej Woli jest realizowana zgodnie z założonym harmonogramem i rozpoczęliśmy już pierwsze prace budowlane – dodaje.

Zakończone zostały już prace ziemne oraz melioracyjne, obecnie wznoszone są pierwsze elementy konstrukcyjne budynków. Zakończenie prac budowlanych oraz tradycyjna uroczystość zawieszenia wiechy planowana jest na wrzesień br.

Grupa UNIWHEELS jest jednym z największych pracodawców w Stalowej Woli i regionie. Na koniec 2014 roku zatrudniała w dwóch polskich fabrykach ponad 1800 osób, a ich liczba zwiększyła się o ponad 15% w porównaniu do roku poprzedniego. Polscy pracownicy stanowią ok. 78% wszystkich zatrudnionych w całej Grupie UNIWHEELS. W nowym zakładzie produkcyjnym w Stalowej Woli zatrudnienie znajdzie co najmniej 250 osób.

Wartość inwestycji związana z budową nowego zakładu w Stalowej Woli wynosi ok. 87 mln EUR. Inwestycja jest finansowana ze środków pozyskanych z oferty publicznej przeprowadzonej na GPW w kwietniu br. oraz ze środków własnych i linii kredytowych.

Źródło: UNIWHEELS

Authors

Related posts

Góra
English