Bisek-Asfalt_m

 

Prawie 150 nowych miejsc pracy powstanie w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wszystko za sprawą trzech firm, które otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności w Strefie. Bisek-Asfalt, Schneider Pojemniki Transportowe i Centrum Intermodal Ritex Transport Spedycja Logistyka zainwestują na terenie LSSE ponad 80 mln zł. Dziś w Złotoryi, nowe firmy w LSSE powitali: Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Dorota Włoch i Andrzej Niemiec – wiceprezesi Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Robert Pawłowski – burmistrz Złotoryi oraz wójt Legnickiego Pola – Henryk Babuśka.

Ponad 36 mln zł zdecydowała się zainwestować w podstrefie Złotoryja firma Schneider Pojemniki Transportowe. Przedsiębiorstwo planuje uruchomienie produkcji specjalistycznych koszy i pojemników wykonanych ze stali, przeznaczonych do transportu i magazynowania gotowych wyrobów. Głównymi odbiorcami produktów przedsiębiorstwa Schneider są firmy BMW, Volkswagen, Daimler AG, Bosch, Siemens i Continental. Schneider będzie działać na działce o powierzchni ponad 2,8 ha.

– Firma Schneider obecna jest na rynku niemieckim od ponad 50 lat. Dbamy o naszych pracowników i cieszymy się opinią rzetelnego pracodawcy. Chcemy, aby tak było także tutaj, w Złotoryi. Stawiamy na rozwój nowoczesnych technologii, dobro naszych pracowników i staramy się sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klientów – przekonywał w trakcie uroczystości Kai Uwe Schneider – prezes zarządu firmy Schneider Pojemniki Transportowe.

Kolejną nową firmą w Strefie jest  przedsiębiorstwo Bisek-Asfalt, które będzie produkowało i sprzedawało na terenie podstrefy Złotoryja masy bitumiczne wykonywane z różnego rodzaju kruszyw i asfaltu. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca przyszłego roku na działkach o powierzchni ponad 2 ha. Wydatki inwestycyjne wyniosą co najmniej 16 mln zł.

– Bisek-Asfalt to polska firma rodzinna. Wierzymy, że nasz zakład w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej będzie najnowocześniejszy w kraju, a dzięki jego działalności powstanie wiele potrzebnych, nie tylko na terenie Dolnego Śląska, dróg – mówił Michał Bisek, prezes zarządu firmy Bisek-Asfalt.

Dzięki inwestycjom firmy Bisek i Schneider na terenie podstrefy Złotoryja powstanie ok. 100 nowych miejsc pracy.

Każde nowe miejsce pracy jest dla nas ważne, dlatego cieszę się z obecności kolejnych firm w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jestem przekonana, że ich pojawienie się będzie rozwijało potencjał gospodarczy Dolnego Śląska i sprawi, że następne przedsiębiorstwa będą chciały rozpocząć prowadzenie biznesu w tej części Polski – mówiła dziś w Złotoryi Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Minister Antoniszyn-Klik zwróciła też uwagę na  innowacyjny charakter przedsięwzięcia, jakie będzie rozwijała w LSSE firma Ritex.

Spółka celowa firmy Ritex – Centrum Intermodal Ritex Transport Spedycja Logistyka zatrudni 50 osób w swoim nowym zakładzie, który powstanie do końca 2019 r. na terenie podstrefy Legnickie Pole. Przedsiębiorstwo zakupiło grunt o powierzchni ponad 3 ha, gdzie zbuduje wielofunkcyjne, innowacyjne, logistyczne centrum badawczo-rozwojowe, w którym będą testowane nowe technologie i rozwiązania mające na celu podniesienie efektywności zachodzących procesów logistycznych. Dodatkowo na terenie działki inwestora powstanie Park Technologiczny z Inkubatorem Przedsiębiorczości. Inwestycja pochłonie 28 mln zł.

– Z działalnością w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wiążemy ogromne plany. Wierzymy, że nasza inwestycja podniesie atrakcyjność regionu legnickiego wśród kolejnych przedsiębiorców i przyciagnie firmy wymagające nowoczesnej logistyki. Już dziś deklarujemy też chęć przystąpienia do Dolnośląskiego Klastra Lotniczego – powiedział w Złotoryi Waldemar Michałowski, właściciel firmy Ritex.

Jak podkreślają przedstawiciele zarządu LSSE, w procesie pozyskiwania inwestorów niezwykle ważna jest gotowość niesienia pomocy ze strony samorządów lokalnych. Na szczęście, w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w tym także w podstrefie Złotoryja i Legnickie Pole, można mówić o ogromnej otwartości i zaangażowaniu władz lokalnych, które chętnie wspierają inwestorów i wspólnie ze Strefą przeprowadzają firmy przez procedury urzędowe. Do końca 2015r. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna planuje wydać łącznie 10 zezwoleń na prowadzenie działalności w Strefie.