Wkrętarka kątowa o dużym momencie z serii QX firmy Ingersoll Rand

QX_60Nm_High torque Angle Wrench_la_M

QX_60Nm_High torque Angle Wrench_overhead_MIngersoll Rand rozszerzył Serię QX swoich bezprzewodowych elektronarzędzi montażowych, wprowadzając nową wkrętarkę kątową o dużym momencie. Nowa wkrętarka kątowa osiąga moment 60 Nm niezbędny do najbardziej wymagających prac, zapewniając jednocześnie wysoką precyzję i wygodę, z której znana jest Seria QX.

Seria QX oferuje zaawansowane narzędzia do prac, które wymagają wysokiej dokładności w montowaniu i łączeniu elementów, i nadaje się do wielu zastosowań w tym w przemyśle ciężkim, lekkim, samochodowym czy lotniczym.

Nasi klienci działający w branży montażowej potrzebowali narzędzia z dużym momentem obrotowym i większą prędkością pracy, aby sprostać wymaganiom zaawansowanych metod produkcyjnych i nowych materiałów – mówi Brian Welborn, Global Channel Marketing Leader w Ingersoll Rand Power Tools. – Naszym ekspertom udało się to połączyć. Nowa wkrętarka kątowa o dużym momencie to wszechstronne narzędzie, które sprosta wymaganiom spotykanym w prostych jak i złożonych zastosowaniach, zapewniając jednocześnie wygodę pracy, wysoką precyzję i niezawodność.

 

Wkrętarka kątowa o dużym momencie ustanawia nowe rekordy momentu obrotowego i prędkości

Wkrętarka Kątowa o dużym momencie jest akumulatorowym urządzeniem przeznaczonym do precyzyjnego montażu. Urządzenie to poszerza istniejącą ofertę narzędzi Serii QX o rozwiązania z dużym momentem dokręcania i uzupełnia istniejącą ofertę Wkrętarek Precyzyjnych i Wkrętarek Kątowych o niskim momencie obrotowym.

Nowa wkrętarka wyposażona jest w 40-woltowy 2,5 Ah akumulator, który pozwala zasilić urządzenie przez pięć do sześciu godzin pracy bez konieczności ładowania.

Wkrętarka kątowa o dużym momencie została zaprojektowana ergonomicznie, tak aby zwiększyć komfort obsługującego i jest okryta gładką twardą, czarną obudową. Dostępna jest w pięciu różnych modelach, oferujących różne wielkości momentu obrotowego i posiadających opcję pracy z przewodem lub bezprzewodowo. Modele dostępne są w następujących konfiguracjach momentu obrotowego i prędkości:

  • 20 Nm 1045 obr./min
  • 30 Nm 775 obr./min
  • 35 Nm 640 obr./min
  • 40 Nm 540 obr./min
  • 60 Nm 375 obr./min

 

Technologia Wkrętarki Kątowej o Dużym Momencie Serii QX

Nowa wkrętarka kątowa z Serii QX zbudowana jest w oparciu o opatentowany przez Ingersoll Rand przetwornik o obwodzie zamkniętym, który zapewnia precyzyjny moment obrotowy oraz możliwość prześledzenia wyników. Wielofunkcyjny wyświetlacz służy do programowania różnych konfiguracji momentu dokręcania, prędkości oraz kąta – zaoszczędza to czas i eliminuje konieczność używania dodatkowych narzędzi.

Ma opcję sterowania bezprzewodowego, która łączy narzędzie z linią montażową, tworząc prawdziwą sieć produkcyjną z możliwością zarządzania danymi, kontrolą produkcji oraz dostosowywaniem parametrów urządzenia w czasie rzeczywistym. Podobnie jak w przypadku wszystkich narzędzi z Serii QX, wymiana informacji odbywa się przy użyciu dedykowanego modułu kontroli procesu (Process Control Module – PCM). PCM umożliwia łączność aż do 10 narzędzi na moduł, zapewniając operatorom całkowitą kontrolę nad linią montażową, wkrętarkami precyzyjnymi oraz dostęp do szczegółowych danych montażu.

 

Źródło: Ingersoll Rand

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English