GOVECS przejmuje majątek zakładów Vectrix

GOVECS_GO!_S3.4_scooters_m

 

GOVECS – niemiecki producent skuterów elektrycznych z fabryką w Polsce poinformował, że przejmie nieczynną fabrykę Vectrix w Bielanach Wrocławskich.
Vectrix Corporation została założona w 1996 roku. Siedziby firmy znajdowały się w Ameryce i Włoszech, a zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Vectrix powstał aby promować i rozwijać pojazdy z zerową emisją szkodliwych związków do atmosfery. Pierwszy elektryczny maksi skuter pojawił się na rynku w 2007. Pojazd rozwijał maksymalnie 99 km/godz. Niestety wiele do życzenia pozostawiał zasięg maszyny. Także dealerzy zajmujący się sprzedażą pojazdów Vectriksa mieli sporo zastrzeżeń. Przede wszystkim problemem była niska jakość pojazdów oraz wysoka cena w porównaniu z konkurencją, której jest na rynku coraz więcej. Przedsięwzięcie zakończyło się niepowodzeniem i Vectrix ogłosił upadłość.

Część pracowników polskiego zakładu Vectrix przeszło do założonej w marcu 2009 r. firmy SEV (Silesian Electric Vehicles), zajmującej się nadal produkcją skuterów elektrycznych we Wrocławiu. Pod koniec 2009 r. firma zmieniła nazwę na GOVECS (od słów “green oxygen vehicles”). W 2013 r. firma przeniosła się do nowej lokalizacji w Prologis Park III przy obwodnicy Wrocławia. Obecnie jest własnością prywatnego inwestora, a siedziba dyrekcji znajduje się w Monachium.

Transakcja sprzedaży obejmuje przejęcie całości (maszyny, urządzenia i zapasy) i włączenie jej do posiadanych już 4 tys. m² użytkowanej przez GOVECS powierzchni we Wrocławiu.

Akwizycja majątku zakładów Vetrix pozwoli zwiększyć produkcję e-skuterów czterokrotnie, do ponad 20 tys. pojazdów rocznie.

 

Źródło: GOVECS, AutomotiveSuppliers.pl, Wikipedia, ścigacz.pl

Authors

Related posts

Góra
English