Nowe miejsca pracy w Bolesławcu

WSSE2_m

 

Jak już wspominaliśmy, co najmniej 50 osób znajdzie zatrudnienie w holenderskiej firmie Favorite Gifts Print Europe. Przedsiębiorca zainwestuje prawie 9,5 mln złotych i prowadzić będzie działalność w hali wybudowanej przez wałbrzyską strefę. W Bolesławcu odbyła się uroczystość wręczenia zezwolenia nowemu inwestorowi.

Favorite Gifts Print Europe to holenderska, rodzinna firma produkująca materiały reklamowe. W tym roku obchodzi 50. rocznicę powstania. Ma fabryki w Holandii i Belgii, a swoje wyroby sprzedaje w całej Europie. 20 osób już znalazło zatrudnienie w Bolesławcu. Produkcja ma ruszyć na początku sierpnia.

Jesteśmy po wstępnej rekrutacji i budujemy bardzo dobry zespół. Wielu młodych ludzi wiąże przyszłość z tym regionem i naszą firmą. Są nawet osoby, które wróciły z Irlandii, czy Wielkiej Brytanii, gdyż mają tutaj perspektywy rozwoju – podkreślał Paweł Zech, dyrektor Favorite Gifts Print Europe w Bolesławcu.

– Posiadamy swoje biura sprzedaży w ośmiu krajach i notujemy stały wzrost zainteresowania naszą ofertą. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu produkcji – mówił Joost van Helden, członek zarządu firmy Favorite Gifts Print Europe.

 

WSSE-nowe-miejsca-pracy-w-Bolesławcu_m

Podczas uroczystości wręczono zezwolenie na prowadzenie działalności w wałbrzyskiej strefie. Na zdjęcie od lewej: Teodor Stępa, wiceprezes WSSE „INVEST-PARK”, Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki, Piotr Roman, prezydent Bolesławca, Joost van Helden, członek zarządu Favorite Gifts Print Europe, Paweł Zech, dyrektor zakładu Favorite Gifts Print Europe w Bolesławcu

 

Spółka rozpocznie działalność w hali wybudowanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST PARK”. Powstały już cztery takie obiekty: w Wałbrzychu, Nowej Rudzie, Kłodzku i Bolesławcu. Wszystkie zostały zagospodarowane.

Postanowiliśmy zbudować infrastrukturę w miejscach, w których wiedzieliśmy, że jest potencjał i mamy gwarancję doskonałej współpracy z samorządem. W planach ministerstwa jest budowa około 10 kolejnych hal na Dolnym Śląsku i 60 w całej Polsce – deklaruje Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki.

Hala w Bolesławcu została oddana do użytku w listopadzie 2014 roku. Zajmują ją 3 firmy: Turningtec Polska, SRG Global i Favorite Gifts Print Europe.

– Z powodu dużego zainteresowania halami przemysłowymi zdecydowaliśmy o budowie kolejnych. W Dzierżoniowie powstanie obiekt o powierzchni 5600 m. kw, a we Wrześni o wielkości aż 10 000 m. kw. Jesteśmy pewni, że nie będą stały puste – podkreślał Teodor Stępa, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK”.

Favorite Gifts Print Europe to 8 firma działająca na terenach wałbrzyskiej strefy w Bolesławcu. Przedsiębiorcy zainwestowali już 220 milionów złotych i zatrudniają 490 osób.

– Współpraca z wałbrzyską strefą jest wzorcowa. Jej rozpoczęcie było przełomowym momentem w rozwoju miasta. Zawsze możemy również liczyć na wsparcie ze strony minister Antoniszyn-Klik – mówił Piotr Roman, prezydent Bolesławca.

Podstrefa Bolesławiec to obok Szprotawy obszar WSSE położony najbliżej niemieckiej granicy. 54 hektary terenów inwestycyjnych wciąż czekają na inwestorów.

 

Źródło: WSSE

Authors

Related posts

Góra
English