eWON wprowadza weryfikację dwuetapową

Weryfikacja dwuetapowa eliminuje możliwość uzyskania dostępu przez hakerów do zdalnych sterowników PLC i sieci przemysłowych przy wykorzystaniu skradzionych haseł. W nowej wersji eCatcher, opracowanej przez eWON aplikacji do uzyskiwania zdalnego dostępu przez VPN wykorzystano mechanizm 2FA do weryfikacji tożsamości użytkownika. Uzyskanie dostępu wymaga teraz “czegoś co wiesz” i “czegoś co masz”: kombinacji loginu/hasła oraz kodu zabezpieczającego, wyświetlającego się na ekranie telefonu użytkownika.

 

eWON 6580_eCtacher_ladder_m

 

eCatcher to aplikacja opracowana dla routerów przemysłowych eWon, pozwalająca na uzyskiwanie zdalnego dostępu do maszyn przy wykorzystaniu preferowanego przez użytkownika środowiska programowego dla PLC.
eWON, jeden z czołowych producentów routerów przemysłowych zapewniających bezpieczny dostęp do zdalnych sterowników PLC informuje, że z weryfikacji dwuetapowej wprowadzonej na początku 2015 roku korzysta już ponad 5000 użytkowników.
Wprowadzenie tej nowej funkcja zabezpieczającej ma na celu ochronę kont użytkowników i informacji o maszynach przed nieautoryzowanym dostępem.
Już od ponad 15 lat eWON pomaga projektantom maszyn, producentom OEM i integratorom systemów zapewnić dostęp do zdalnych sterowników PLC dla celów diagnostycznych i serwisowych. Bezpieczeństwo jest obecnie priorytetem realizowanej przez eWON strategii zdalnego dostępu ze względu na zagrożenie atakami z Internetu.

 

eWON 6580_Flexy HD_m

 

eWON Flexy to pierwszy przemysłowy, modułowy router M2M z bramką dostępową zaprojektowany dla producentów OEM i integratorów systemów.
Względy bezpieczeństwa są istotne również w automatyce przemysłowej. Atakujący zawsze szuka sposobów uzyskania cennych danych, a 76% prób włamań kończy się ich kradzieżą lub wykryciem wad w systemie zabezpieczeń. Co więcej, 62% naruszeń własności intelektualnej w zakresie produkcji, usług i technologii było związanych z kradzieżą danych uwierzytelniających, zgodnie z DBRI. Jest to obszar potencjalnych zastosowań weryfikacji dwuetapowej (2FA).
Weryfikacja dwuetapowa wprowadza bezpieczne mechanizmy łączące dwa różne elementy niezbędne do jednoznacznej identyfikacji użytkownika. Inaczej mówiąc, uzupełnia procedurę logowania o dodatkowy krok. Bazuje na założeniu, że nieautoryzowany użytkownik nie będzie posiadał równocześnie obu elementów niezbędnych do uzyskania dostępu. Technologia ta nie jest żadną nowością – stosują ją do ochrony użytkowników banki i inne instytucje. Jednak eWON jest pierwszą firmą działającą w obszarze komunikacji przemysłowej, dodającą nową warstwę zabezpieczeń do ochrony kont użytkowników.

 

Źródło: eWON

Authors

Related posts

Góra
English