ABB otrzymuje zamówienie o wartości 52 mln USD na instalację robotów w największej fabryce Forda w Chinach

Roboty ABB, które są wykorzystywane w największych zakładach produkcyjnych Changan Ford w Chinach od 2007 roku, zostaną zainstalowane w nowej fabryce samochodów Changan Ford w Harbinie na linii spawania szkieletów nadwozi (Body-in-White, BIW).

ABB otrzymał zamówienie o wartości 52 mln USD, którego realizacja zwiększy elastyczność i wydajność nowego zakładu produkcyjnego należącego do Changan Ford Automobile Co., Ltd. w Harbinie (Chiny). Roboty będą wykorzystywane przy produkcji nowego modelu Forda Focusa.ABB dostarczy roboty, w tym IRB 6700 i IRB 7600, do obsługi nowej, wysoce zautomatyzowanej linii spawania szkieletów nadwozi („Body in White”) fabryki Changan Ford. Zamówienie obejmuje system pozycjonowania nadwozi ABB GateFramer, który umożliwia produkowanie nawet sześciu modeli pojazdów na tej samej linii. Przestawienie tak wyposażonej linii na produkcję innego modelu trwa zaledwie 18 sekund.

FlexLean Production Line

Roboty ABB w nowej fabryce Changan Ford poprawią elastyczny system produkcji, umożliwiając producentowi szybkie reagowanie na zmieniające się upodobania i popyt konsumentów, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów inwestycyjnych w porównaniu z tradycyjnymi liniami produkcyjnymi. ABB współpracuje z Changan Ford od 2007 roku, kiedy to roboty ABB zainstalowano w należących do joint-venture zakładach produkujących Fordy Mondeo w Chongqing.
– Changan Ford i ABB łączy długoletnia współpraca. Cieszymy się, że dobra reputacja naszej firmy jako dostawcy znakomitych i niezawodnych technologii, a także jej wysokie kompetencje w zakresie zarządzania projektami zostały po raz kolejny docenione przez klienta — powiedział Pekka Tiitinen, dyrektor Dywizji Automatyzacji Produkcji i Napędów ABB. – Zwiększanie wydajności w przemyśle jest jednym z głównych motorów wzrostu ABB w ramach strategii Next Level. Nasze elastyczne i inteligentne technologie pomagają klientom w skutecznym obniżaniu kosztów inwestycyjnych, podnoszeniu wydajności produkcji oraz szybkim reagowaniu na zmieniające się potrzeby rynku.
Rodzina robotów IRB 6700, należących do nowej generacji dużych robotów przemysłowych, została wprowadzona na rynek w 2013 roku. Są one odporniejsze i o 15 proc. bardziej efektywne energetycznie od urządzeń poprzedniej generacji, a procedura ich konserwacji została uproszczona. Dzięki temu roboty IRB 6700 wyróżniają się najniższym całkowitym kosztem eksploatacji w klasie robotów o masie od 150 do 300 kilogramów.
ABB dostarczy Changan Ford także kompleksowe i zaawansowane rozwiązania Body in White, w tym elastyczny system przenośników nadwozi oraz system spawania laserowego, a także zrobotyzowany system walcowania zwijającego wykorzystywany przy produkcji drzwi i dachów pojazdów.
Oferta robotów przemysłowych ABB obejmuje cały proces produkcji samochodów — od tłoczenia blach, poprzez spawanie szkieletów nadwozi, lakierowanie, aż do montażu zespołów napędowych. Klientami ABB z branży motoryzacyjnej są międzynarodowe firmy, w tym BMW, Honda, Volvo i Great Wall Automobile.
Jednostka Biznesu Robotyki ABB jest czołowym dostawcą robotów przemysłowych, oferującym również oprogramowanie dla robotów, urządzenia peryferyjne, modułowe komórki produkcyjne oraz usługi związane z takimi czynnościami, jak spawanie, przeładunek, montaż, lakierowanie i wykańczanie, kompletacja, pakowanie, paletyzowanie i konserwacja maszyn. Najważniejszymi rynkami dla biznesu robotyki ABB są branża motoryzacyjna, branża tworzyw sztucznych, metalurgia, odlewnictwo, elektronika, branża obrabiarek, branża farmaceutyczna oraz produkcja żywności i napojów. Skuteczne rozwiązania ABB pomagają producentom w zwiększaniu wydajności produkcji, podnoszeniu jakości produktów i poprawie bezpieczeństwa pracowników. ABB zainstalowała już ponad 250 000 robotów na całym świecie.

Źródło: ABB

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English