Trzy zezwolenia w Katowickiej SSE

NGK Tucznawa_wizualizacja_m

Wizualizacja drugiej fabryki NGK Ceramics Polska (Dąbrowa Górnicza)

 

Zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydała trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej.

Docelowo w wyniku nowych inwestycji w podstrefie zatrudnionych zostanie około 400 osób. Prace prowadzone w Dąbrowie Górniczej-Tucznawie, Myszkowie oraz Częstochowie obejmują budowę nowych zakładów produkcyjnych oraz ich pełne wyposażenie.

W ramach projektu firma NGK Ceramics Polska zbuduję fabrykę, gdzie wytwarzane będą nowoczesne filtry cząstek stałych produkowanych z węglika krzemu w eksperymentalnej technologii produkcji. Rozpoczęcie budowy zakładu planowane jest w sierpniu 2015 r., zaś jego oficjalne otwarcie w styczniu 2017 r. W ramach inwestycji docelowo ma powstać około 260 nowych miejsc pracy.

Kolejnym inwestorem, który zbuduje i uruchomi zakład w Katowickiej SSE jest firma Pureko zajmująca się wytwarzaniem różnego rodzaju pianki poliuretanowej oraz metalowych bonelli na potrzeby przemysłu meblarskiego. W wyniku inwestycji w Myszkowie powstanie około 60 nowych miejsc pracy.

W Częstochowie natomiast Drukarnia Kiper zbuduje zakład poligraficzny, gdzie zatrudnienie znajdą minimum 63 osoby. Projekt będzie kosztował około 6 mln zł.

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Authors

Related posts

Góra
English