Atlas Copco wprowadza do swojego portfolio mechaniczne klucze dynamometryczne

Atlas Copco_m
Mechaniczne klucze dynamometryczne z nowej linii produktów Atlas Copco Saltus to podstawowe narzędzia do ręcznego dokręcania. Szeroka gama wyrobów pozwoli na dobranie odpowiedniego klucza do konkretnego typu złącza na linii produkcyjnej , podczas operacji dodatkowych i serwisowych, a także w miejscach z ograniczonym dostępem do skręcanych elementów.
Klucze mechaniczne mogą także być doskonałym rozwiązaniem jako narzędzie zapasowe na bardziej zaawansowanych technicznie liniach montażowych.
Biorąc pod uwagę koszty wyposażenia miejsca pracy w narzędzia , często niewielka inwestycja w mechaniczne klucze dynamometryczne jest opłacalna ze względu na zwiększenie efektywności i produktywności procesu. Łatwość obsługi sprawia, że ręczne klucze dynamometryczne zdobyły powszechne uznanie operatorów.
Szeroka gama naszych kluczy pozwala na dobranie odpowiedniego narzędzia do praktycznie każdej strategii skręcania.

CWR – KLUCZE KLIKOWE

Klucze dynamometryczne z naszej serii CWR wydają charakterystyczny odgłos “kliknięcia”, co wyraźnie informuję o osiągnięciu nastawionej wartości momentu obrotowego. Powtarzalność ±4% sprawia, że są idealnym rozwiązaniem do stosowania na liniach montażowych.

BWR – KLUCZE ŁAMANE

Klucze dynamometryczne z naszej serii BWR są używane głównie w warunkach przemysłowych do zastosowań profesjonalnych. Ryzyko przebicia momentu jest znacząco ograniczone dzięki zastosowaniu 22º kąta załamania w unikalnym mechanizmie kluczy z serii BWR. Stąd szeroka gama zastosowań tego typu kluczy na liniach produkcyjnych oraz w procesach naprawczych i serwisowych.

SWR – KLUCZE ZE SPRZĘGŁEM POŚLIZGOWYM

Klucze dynamometryczne z serii SWR są “blokowane automatycznie” po osiągnięciu nastawionej wartości momentu. Technologia sprzęgła poślizgowego całkowicie eliminuje ryzyko przebicia momentu. Po wcześniejszym osiągnięciu zadanego momentu klucz SWR jest ponownie gotowy do użytku. Wbudowana funkcja grzechotki zapewnia kontrolowane dokręcanie zgodnie ze wskazówkami zegara.

 

MECHANICZNE KLUCZE DYNAMOMETRYCZNE ATLAS COPCO (2761kB, application/pdf) – Pobierz

 

Źródło: Atlas Copco

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English