Kongsberg dobiera powierzchnię w MLP Pruszków I

MLP-Pruszkow-I-770x440_m

Firma Kongsberg Automotive zawarła umowę najmu dodatkowych nieco ponad 2,4 tys. m kw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Pruszków I. Z tego na cele produkcyjne przeznaczone będzie blisko 2,2 tys. mkw. Tym samym producent podzespołów samochodowych zwiększył do blisko 16,5 tys. m kw. wynajmowaną powierzchnie w centrum logistycznym należącym do MLP Group.

Kongsberg Automotive jest związany z MLP Group od 2000 roku. Wynajął wówczas w parku MLP Pruszków I halę produkcyjną, w której początkowo pracowało zaledwie 18 osób. W marę rozwoju firma przeniosła się do większego obiektu na terenie tego samego centrum logistycznego. Teraz dodatkowo wynajęła halę, w której właśnie rozpoczynała działalność. Kongsberg zatrudnia aktualnie ponad 1000 pracowników. Specjalizuje się w produkcji systemów do podgrzewania foteli samochodowych oraz zwiększających komfort siedzenia, w tym m.in. systemów masażu.

 

Kongsberg_m Naszym strategicznym celem jest elastyczna współpraca z najemcami polegająca m.in. na optymalnym dopasowaniu wielkości wynajmowanej powierzchni do ich bieżących potrzeb. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron. Klientom pozwala dopasować poziom kosztów do skali prowadzonej działania. Z kolei MLP ma zapewniony systematyczny rozwój parków logistycznych, a tym samym gwarancję poprawy osiąganych wyników finansowych – podkreślił Radosław T. Krochta, Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu MLP Group.

MLP Pruszków I to pierwszy park stworzony przez MLP Group. Docelowa powierzchnia magazynowo-produkcyjna wynosi 167 tys. m kw., znajdujących się na terenie 43 hektarów. W ciągu kilkunastu lat funkcjonowania, park ten stał się małym miasteczkiem z własną infrastrukturą wewnętrzną. Centrum posiada około 50 klientów, którzy wynajmują powierzchnie od 200 do 18 tys. m kw.

 

Źródło: MLP

 

Authors

Related posts

Góra
English