FAMUR przetestował zmechanizowane obudowy przeznaczone dla KWK „Mysłowice-Wesoła”

Famur_m

W poniedziałek w FAMUR Systemy Ścianowe Glinik Oddział w Gorlicach odbyły się testy i prezentacja pierwszych po modernizacji 125 sekcji obudów zmechanizowanych FAZOS, które są przeznaczone do eksploatacji w ścianach zawałowych w Kopalni Węgla Kamiennego „Mysłowice-Wesoła”.

Przeprowadzone testy są jednym z elementów podpisanej w maju br. umowy pomiędzy Grupą Famur i KHW S.A. KWK „Mysłowice-Wesoła”, której przedmiotem jest modernizacja sekcji obudów zmechanizowanych FAZOS-24/46 i FAZOS 24/46,5. Opiewające na 13 mln zł zamówienie obejmuje dostarczenie przez FAMUR S.A. łącznie 125 sztuk obudów obu typów.

W wyniku prowadzonej przez Oddział GLINIK modernizacji powstaną zarówno sekcje liniowe, jak i skrajne obudowy FRS-24/46-2×3460. Zgodnie z warunkami kontraktu zaprezentowaliśmy pierwsze sekcje wraz z zabudowanymi rynnami przenośnika ścianowego, które zostały dostarczone przez naszych partnerów z kopalni „Mysłowice-Wesoła”. Testy przebiegły pomyślnie, dzięki czemu w lipcu i sierpniu będziemy sukcesywnie dostarczać kolejne obudowy do kopalni – mówi Marek Otawa, Zastępca Prezesa ds. Sprzedaży Krajowej FAMUR.
Planowane uruchomienie i eksploatacja ściany, gdzie będą pracować modernizowane obudowy jest planowane przez KWK „Mysłowice-Wesoła” na przełomie września i października br.
Podstawą działalności Zakładu Maszyn Górniczych Glinik, a od czerwca 2015 r. FAMUR Systemy Ścianowe Glinik Oddział w Gorlicach, jest projektowanie i produkcja maszyn oraz urządzeń dla przemysłu, głównie wydobywczego. Spółka wykonuje również remonty i modernizacje obudów oraz maszyn i urządzeń górniczych. Ponadto jest producentem różnorodnych urządzeń i podzespołów na bazie konstrukcji stalowych spawanych oraz szerokiej gamy asortymentowej hydrauliki siłowej. Maszyny i urządzenia Glinik pracują w polskich kopalniach i na wielu kontynentach, docierając m.in. do takich krajów jak: Rosja, Kazachstan, Turcja, Hiszpania, Węgry, Kanada, USA czy Niemcy.

 

Źródło: FAMUR

Authors

Related posts

Góra
English