425 nowych miejsc pracy w mieleckiej SSE

Gumotiv_m

Zdjęcie: Gumotiv

 

Agencja Rozwoju Przemysłu, zarządzająca SSE EURO-PARK MIELEC udzieliła w 2015 r. łącznie 15 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie.

Projekty inwestycyjne będą realizowane na obszarze dwóch województw: Podkarpacia i Lubelszczyzny.

 

Podkarpackie

Najliczniejsza liczba inwestycji będzie rozwijana w Mielcu. Nowymi inwestorami w mieleckiej strefie są GUMOTIV, wiodący na skalę europejską  producent uszczelnień gumowych do systemów instalacyjno-sanitarnych oraz Basco 2 – firma zamierzająca w nowej hali produkcyjnej uruchomić produkcję elementów z zastosowaniem w branżach grzewczej i sanitarnej. Reinwestycje deklarują: Melex, „SPIROFLEX”, Zakłady Farmaceutyczne „COLFARM” oraz SAMDEX.

Warto zauważyć, że prawie 90 mln zł planują zainwestować firmy na terenach podstrefy Trzebownisko, w okolicach portu lotniczego Rzeszów Jasionka.

Q-TEQ (produkcja multimaszyn do obróbki materiałów twardych), South Bay Solutions Europe i CNC Innovations (obróbka skrawaniem metali dla różnych branż m.in. motoryzacji i lotnictwa) to nowi inwestorzy, którzy rozpoczynają rozwój projektów w SSE EURO-PARK MIELEC

Natomiast kolejnych inwestycji w strefie podejmują się ELMAT (4 zezwolenia w strefie) oraz ML SYSTEM.

Nie tylko w Mielcu i okolicach Rzeszowa powstaną nowe miejsca pracy. Jest pierwszy inwestor na nowych terenach inwestycyjnych w Pustkowie –podstrefa Dębica.

Na obszarze włączonym  do mieleckiej SSE w ubiegłym roku, nowy zakład wybuduje firma “AKSIL Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych”, planująca produkcję wodorozcieńczalnych farb, lakierów i impregnatów.

 

Lubelskie

Kolejne inwestycje będą realizowane również na Lubelszczyźnie.

Trzech nowych inwestorów otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Podstrefy Lublin:  ELPES (produkcja opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego), Modern Expo (producent wyposażenia handlowego) oraz “POL-SKONE” (produkcja okien i drzwi). Nowi inwestorzy deklarują utworzenie co najmniej 170 nowych miejsc pracy.

W ramach udzielonych w br. zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie przedsiębiorcy zadeklarowali łącznie ponad 227 mln zł nakładów inwestycyjnych i utworzenie 425 nowych miejsc pracy.

 

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1460 ha i jest zlokalizowana w 26 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 6,8 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 26,5 tys. osób. Do tej pory wydano 313 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Lear Corporation Poland II, Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF POLSKA, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer Pro, Kronospan i BRW. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.

 

Źródło: Euro-Park Mielec

Authors

Related posts

Góra
English