Wizyta premiera Janusza Piechocińskiego w zakładzie Opla w Gliwicach

Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki (drugi od prawej w pierwszym rzędzie), Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej (drugi od lewej w pierwszym rzędzie) oraz pozostali członkowie delegacji podczas wizyty w fabryce General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach. Zakład pokazuje Andrzej Korpak, dyrektor generalny General Motors Manufacturing Poland (pierwszy od lewej).

Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki (drugi od prawej w pierwszym rzędzie), Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej (drugi od lewej w pierwszym rzędzie) oraz pozostali członkowie delegacji podczas wizyty w fabryce General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach. Zakład pokazuje Andrzej Korpak, dyrektor generalny General Motors Manufacturing Poland (pierwszy od lewej)

Wczoraj zakład General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach odwiedził z roboczą wizytą Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki. W czasie wizyty wicepremier spotkał się z kierownictwem zakładu oraz zapoznał się z przygotowaniami do rozpoczęcia produkcji nowej generacji Opla Astry. Wicepremierowi towarzyszył Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Zakład General Motors Manufacturing Poland to przykład inwestora, którego bardzo aktywne działania  przyczyniają się zarówno do rozwoju gospodarczego kraju, jak i regionu m.in. w obszarze tworzenia nowych miejsc pracy – powiedział podczas spotkania Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki.

To bardzo dobry czas dla gliwickiego zakładu. Uruchomiliśmy trzecią zmianę, otworzyliśmy Centrum Usług Wspólnych, przyjęliśmy nowych pracowników. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku zwiększyliśmy dwukrotnie wielkość produkcji, osiągając prawie 83 tysiące samochodów. Mamy najwyższej klasy produkty – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny General Motors Manufacturing Poland.

Kilka tygodni temu w zakładzie zakończyła się pierwsza faza przygotowań do produkcji nowego modelu kompaktowego Opla – budowa samochodów poza linią produkcyjną. W zeszłym tygodniu ukończono drugą fazę, produkując pierwsze samochody na linii produkcyjnej, służące do przeprowadzania szkoleń i wewnętrznych testów.

Obecnie jesteśmy w finalnej fazie przygotowań do rozpoczęcia regularnej produkcji nowej generacji Opla Astry, która nastąpi pod koniec września br. – dodaje Korpak.

„Otrzymane odznaczenie jest dla nas wyjątkowo ważnym potwierdzeniem, że nasz doświadczony zespół, nie tylko produkuje najwyższej światowej klasy samochody i silniki, ale poprzez swoje działania również aktywnie przyczynia się do rozwoju gospodarczego regionu, a nawet kraju.” – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu.

Otrzymane odznaczenie jest dla nas wyjątkowo ważnym potwierdzeniem, że nasz doświadczony zespół, nie tylko produkuje najwyższej światowej klasy samochody i silniki, ale poprzez swoje działania również aktywnie przyczynia się do rozwoju gospodarczego regionu, a nawet kraju – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu.

Jesienią tego roku wraz z premierą kompaktowego bestsellera marki Opel, zarówno dla firmy jak i gliwickiego zakładu rozpocznie się nowy rozdział w historii. Astra nowej generacji będzie oparta na zupełnie nowej, lekkiej konstrukcji i napędzana silnikami najnowszej generacji. Samochód będzie oferował wyposażenie znane dotychczas tylko z wyższych segmentów. Lekka konstrukcja sprawia, że nowa Astra prezentuje się bardziej sportowo, niż poprzednie modele. Krótko mówiąc, nowa Astra to połączenie efektywności z elegancją, a zastosowane w niej innowacyjne rozwiązania świadczą o nowym spojrzeniu na segment samochodów kompaktowych. Nowy Opel Astra będzie miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie, który odbędzie się jesienią bieżącego roku (17–27 września).

Fabryka Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniającym obecnie w trzech oddziałach ok. 3 900 osób. Zakład należy do jednego z najlepszych w koncernie General Motors pod względem zużycia energii dzięki projektom środowiskowym, w tym optymalizacji zarządzania energią. Od prawie siedemnastu lat produkuje samochody na rynki Europy, Afryki, Ameryki Północnej, Azji i Oceanii, co czyni go jednym z największych eksporterów w Polsce. Od lutego br. uruchomiona została produkcja Holdenów Astra i Cascada na eksport do Australii i Nowej Zelandii. Pod koniec tego roku planowane jest również rozpoczęcie produkcji Buicka Cascady, który trafi na rynek Ameryki Północnej. Obecnie, obok eleganckiego kabrioletu Cascady, zakład produkuje trzy wersje nadwoziowe Opla Astry.

Opel jest jedną z najszybciej rozwijających się marek w Polsce. W 2014 roku marka sprzedała ponad 28 000 samochodów w tym kraju (+41 procent w porównaniu do 2013 roku) i awansowała na czwarte miejsce, z prawie 7,2 procentowym udziałem w całym rynku samochodowym. W bieżącym roku Opel kontynuuje trend wzrostowy: w pierwszych pięciu miesiącach sprzedaż marki wzrosła o 19 procent, a udział w rynku o 1,2 punktu procentowego, w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku.

 

Źródło: Opel

Authors

Related posts

Góra
English