Ostatnie bezpłatne wydruki 3D dla przedsiębiorców

KPT7_m

To już ostatnia szansa, by za darmo  skorzystać z drukarki 3D, należącej do Kieleckiego Parku Technologicznego.
Instytucja wydrukuje bezpłatnie dla 30 firm prototyp, produkt lub krótką serię artykułów. Warto się spieszyć, ponieważ zostało już niewiele miejsc, a codziennie do Centrum Szybkiego Prototypowania 3D, napływają nowe zgłoszenia. Zwolnienie z opłat jest możliwe dzięki realizacji projektu „Perspektywy RSI Świętokrzyskie – IV etap”.
Dzięki nowej technologii druku, rozwijanej w KPT, przedsiębiorcy mogą uzyskać cenne informacje o swoich produktach. – Wykonany przez nas prototyp pozwoli sprawdzić cechy estetyczne i ergonomiczne nowego przedmiotu. Można się na przykład dowiedzieć, czy wygląd produktu nam odpowiada, albo czy przyciski są dopasowane do funkcji. Dzięki temu już na etapie projektu możliwe jest usunięcie pewnych niedociągnięć – informuje  Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT. Ale to nie koniec korzyści.
Za prototypy firmy nic nie zapłacą, co – mamy nadzieję – pozwoli nam zbudować rynek. Liczymy, że docelowo przedsięwzięcie będzie rentowne. Ta branża rozwija się niezwykle dynamicznie, ma ogromny potencjał – podkreśla Szymon Mazurkiewicz.
Zakup drukarki ProX500 Plus był jednym z pierwszych kroków KPT do utworzenia Centrum Szybkiego Prototypowania 3D. Wydruk powstaje dzięki technologii SLS (Selective Laser Sintering) polegającym na laserowym spiekaniu proszków poliamidowych. W ten sposób wytwarzane są modele termoplastyczne, charakteryzujące się wysoką jakością, precyzją oraz powtarzalnością. Ich właściwości mechaniczne pozwalają na różnorodne zastosowanie – zarówno na potrzeby produkcji części funkcjonalnych, jak i wytrzymałego prototypowania. Wydrukowane produkty są dokładnym odwzorowaniem zaprojektowanych  komputerowo modeli bryłowych.

Więcej informacji można otrzymać dzwoniąc pod numer telefonu 41 278 72 12 i 41 278 72 09 lub pisząc na adres rekrutacjarsi@technopark.kielce.pl

KPT6_m KPT5_m KPT4_m KPT3_m KPT2_m KPT1_m
Źródło: KPT
Authors
Tagi

Related posts

Góra
English