Testy obudowy ścianowej w Tagorze

Kopex3_m

W należącym do Grupy Kopex Zakładzie Konstrukcji Spawanych TAGOR w Tarnowskich Górach odbyły się w tym tygodniu testy sekcji obudowy ścianowej typu TAGOR 095/17, które we wrześniu trafią do kopalni Bierezowska w Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym. To element podpisanego 16 kwietnia na rynku rosyjskim kontraktu na dostawę kompletnego kompleksu ścianowego.

Zakres pracy testowanej sekcji to 1,1 – 1,7 m. Podczas prób ruchowych inżynierowie z kopalni Bierezowska sprawdzali przede wszystkim ich skrajne ustawienia, upewniając się, czy poszczególne elementy nie kolidują ze sobą. „Przy takim zakresie pracy wyzwaniem jest właściwe rozmieszczenie wszystkich elementów w niewielkiej przestrzeni tak, aby zapewnić ergonomię pracy i możliwość serwisowania” – tłumaczy prezes TAGOR S.A. Ryszard Hylla – „Istotne jest również bezpieczeństwo pracy, szczególnie ilość miejsca pozostawionego dla załogi.” – dodaje.

Kopex1_m

Testy zakończyło podpisanie protokołu odbiorowego. Rosyjscy inżynierowie nie mieli do testowanego sprzętu zasadniczych uwag. „W sierpniu odbędą się w KOPEX Machinery w Zabrzu testy kompatybilności całego kompleksu, zaraz potem nastąpi wysyłka sprzętu do Rosji” – mówi Ryszard Hylla. – „Dlatego akceptacja sekcji obudowy ścianowej przez klienta już dzisiaj jest dla nas bardzo ważna”.

Kopex2_m

W ramach kontraktu TAGOR wyprodukuje 167 sekcji obudowy ścianowej. Będą one częścią kompleksu ścianowego i razem z kombajnem, przenośnikiem i osprzętem elektrycznym zostaną we wrześniu zainstalowane w kopalni Bierezowska. Łączna wartość podpisanych przez Grupę Kopex w ostatnich miesiącach na rynku rosyjskim umów to ponad 113 mln zł.

 

Źródło: Kopex

Authors

Related posts

Góra
English