Zamet Industry rozwija współpracę ze światowymi potentatami w ramach afrykańskich projektów wydobywczych

Zamet_m

Zamet Industry przyjęła od GE Oil & Gas zamówienie na realizację podwodnych komponentów do wydobycia gazu dla projektu w Ghanie. Wartość zamówienia wynosi 1,4 mln funtów brytyjskich (GBP). To kolejne w ostatnich tygodniach duże zamówienie, które spółka będzie realizować w ramach projektów wydobywczych realizowanych u wybrzeży Afryki.

GE Oil & Gas wchodzi w skład Grupy General Electric – jednego z największych na świecie koncernów energetycznych. Od ponad 20 lat GE Oil & Gas jest dostawcą urządzeń i usług dla sektora wydobycia ropy i gazu. Zamet Industry od wielu lat współpracuje z GE Oil & Gas w zakresie dostaw konstrukcji do eksploatacji złóż podmorskich. W ostatnich 12 miesiącach Zamet Industry przyjął zamówienia od GE Oil & Gas o łącznej równowartości 19,9 mln zł.

Podpisane zamówienie dotyczy wykonania przez Zamet Industry podwodnych komponentów do wydobycia gazu dla projektu The Offshore Cape Three Point (OCTP) realizowanego przez konsorcjum spółek ENI i Vitol oraz Ghana National Petroleum Corporation. Projekt OCTP zlokalizowany jest w ramach niedawno odkrytego złoża Sankofa, które znajduje się około 60 km od wybrzeża Zachodniego Regionu Ghany. Złoża mieszczą się na głębokości od 500 do 1100 metrów pod poziomem morza, a ich szacowana wielkość wynosi około 41 mld metrów sześciennych gazu i 500 mln baryłek ropy. Pierwsze wydobycie ropy planowane jest w 2017 r., a gazu w 2018 r.

Dzięki eksploatacji złoża Sankofa, przez najbliższych 15 lat zabezpieczone będą krajowe dostawy gazu do elektrowni cieplnych w Ghanie. Zamet Industry liczy na dalszy rozwój współpracy z GE Oil & Gas w zakresie dostarczania konstrukcji dla projektu OCTP w Ghanie.

Zamówienie dla Zamet Industry jest kolejnym w ostatnich tygodniach dużym kontraktem, który spółka będzie realizować w ramach projektów realizowanych u wybrzeży Afryki. W ubiegłym tygodniu Zamet Industry informował o przyjęciu od Aker Subsea AS będącej częścią grupy Aker Solutions, zamówienia o wartości 3,2 mln EUR, na realizację dostaw podwodnych konstrukcji do wydobycia ropy dla projektu Kaombo u wybrzeży Angoli.

Zamet Industry ma wieloletnie, sięgające przełomu wieku XX i XXI, doświadczenie w produkcji urządzeń na platformy wiertnicze oraz konstrukcji do podwodnego wydobycia ropy i gazu. Konstrukcje dostarczone przez Zamet wykorzystywane są między innymi na Morzu Północnym, u wybrzeży Republiki Konga, Angoli, Australii, Indonezji i wielu innych miejscach świata. Oprócz produkcji urządzeń Zamet zapewnia także montaż wyposażenia hydraulicznego i elektrycznego a także testy FAT (Factory Acceptance Test), po których towar dostarczany jest na miejsce przeznaczenia.

 

Źródło: Zamet Industry

Authors

Related posts

Góra
English