Nowy tramwaj PESA już we Wrocławiu, ale… nie pasuje do przystanków

PESA IMG_0082_m

Prototyp tramwaju PESA Twist przyjechał wczoraj w nocy do Wrocławia. MPK szykuje się do rozpoczęcia serii przejazdów testowych.

MPK Wrocław zakupi 8 takich tramwajów. Pierwszy z nich przyjechał do Wrocławia, by można było go przetestować w praktyce. Pojazdy są w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane. Mają szereg udogodnień i rozwiązań technicznych, które zostały w nich wykorzystane na indywidualne zamówienie wrocławskiego MPK. Ładowarki USB czy system zapachowy to tylko część z nowinek, które wyróżniają wrocławski model od innych pojazdów tej linii bydgoskiego producenta.

Niestety tramwaj na razie nie wyjedzie na wrocławskie torowiska. Pierwszy wstępny przejazd tramwaju przeprowadzony dzisiaj w nocy pokazał, że są punkty, w których tramwaj znajduje się zbyt blisko krawężnika przystanku. MPK i PESA będą w najbliższych dniach prowadzić właściwie przejazdy testowe i pracować nad rozwiązaniem.

Po oficjalnych testach okaże się jakie poprawki trzeba będzie przeprowadzić, aby nowe tramwaje mogły jeździć po mieście. Jeden z motorniczych przyznaje w rozmowie z „Gazetą Wrocławską”, że bez poszerzania łuków i zwężania przystanków się nie obędzie, bo przecież gabarytów pojazdów nie da się zmienić.

Bareja lepiej by tego nie wymyślił…

 

Źródło: wroclaw.pl/wpolityce.pl

Authors

Related posts

Góra
English