Delphi – rozbudowa Centrum Technicznego

Delphi_m

Uroczyste otwarcie rozbudowanego Centrum Technicznego Delphi

Obecna od dwóch dekad w Polsce firma Delphi, 15 czerwca oficjalnie otworzyła rozbudowane Centrum Techniczne w Krakowie. Projekt wspierany był przez PAIiIZ.

Na całym świecie jeżdżą samochody wyposażone w technologie opracowane przez krakowskich inżynierów z Delphi. W stolicy Małopolski firma posiada dwie lokalizacje, gdzie zatrudnia 900 inżynierów i 300 pracowników centrum usług wspólnych, którzy obsługują i wspierają kluczowych klientów na poziomie regionalnym oraz światowym. – Delphi skutecznie wykorzystuje potencjał polskich inżynierów, od 15 lat prowadząc w Krakowie działalność badawczo-rozwojową. Jest jednym z najważniejszych inwestorów i pracodawców zatrudniając w Polsce 4800 pracowników w 4 fabrykach, 2 centrach B+R i centrum usług wspólnych – powiedział podczas ceremonii otwarcia zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Zagranicznych Marek Szostak.

W ramach projektu rozbudowy zwiększona została przestrzeń laboratoryjna, która umożliwi przeprowadzanie testów wytrzymałościowych, środowiskowych i wibracyjnych.

W 2014 roku firma zatrudniła 200 nowych pracowników. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, kluczem do sukcesu koncernu był dostęp do wykwalifikowanej kadry, infrastruktura oraz wsparcie ze strony władz. – Pełna sukcesów historia rozwoju Centrum Technicznego skierowała zainteresowanie przemysłu motoryzacyjnego na potencjał polskich inżynierów, którzy zbudowali sobie solidną markę – zaznaczył prezydent ds. technologii Delphi Jeff Owens.

Sektor motoryzacyjny jest wiodącym wśród projektów obsługiwanych przez PAIiIZ. W ostatniej dekadzie spośród 498 zakończonych inwestycji 92 to projekty motoryzacyjne. Ich łączna wartość to 4,5 mld euro oraz 25 tys. nowych miejsc pracy.

 

Źródło: PAIiIZ/Delphi

 

Authors

Related posts

Góra
English