Zestawy kołowe do zastosowań ogólnych

Elesa +Ganter 170861-zestawy-kolowe-do-zastosowan-medyczny-biurowych-warsztatowych-88b208-large-1434522195_m
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty zestawów kołowych serię nowych kół przeznaczonych do stosowania w urządzeniach medycznych, biurowych, warsztatowych i sklepowych. Nowe produkty noszą oznaczenia RE.C6 i RE.C7 i są dedykowane do montażu w sprzętach o lekkiej konstrukcji. Koła RE.C6 posiadają wieńce z wtryskiwanego poliuretanu na poliamidowy korpus. Grupę zestawów kołowych RE.C7 z gumowanymi wieńcami rozszerzono o nowe wykonania. Oba modele dostępne są również w formie zestawów dwukołowych.

Obudowy zestawów RE.C6 wykonane są ze stali ocynkowanej. Posiadają kilka wariantów, w zależności od funkcji i sposobu mocowania (Rys.2). Charakterystyczną cechą zestawów kołowych RE.C6 jest zakres małych średnic wieńca koła, od 40mm do 60mm. Dzięki temu koła świetnie nadają się do małych i średnich zabudów, stosowanych w konstrukcjach i meblach medycznych, biurowych, warsztatowych oraz regałach sklepowych. Z kolei wysoka odporność na działanie czynników chemicznych, detergentów i wody sprawia, że koła mogą być używane w aplikacjach higienicznych, gdzie wymagane jest okresowe czyszczenie.

W przypadku zestawów kołowych serii RE.C7, najbardziej charakterystycznym elementem jest wieniec zewnętrzny. Jest on powleczony niebrudzącą i nierysującą, wulkanizowaną gumą w kolorze szarym. Podobnie jak modele RE.C6 koła tej serii mają obudowę ze stali ocynkowanej, która umożliwia różną instalację kół, w zależności od sposobu mocowania oraz od przeznaczenia (Rys.3). Docelowymi aplikacjami dla zestawów kołowych RE.C7 są najprostsze zastosowania ogólne, jak: stanowiska mobilne pod komputery i inna aparaturę, wózki biurowe, proste regały magazynowe, jak również ruchome stanowiska montażowe.

Obie serie zestawów kołowych posiadają wykonania dwukołowe – RE.C6-G i RE.C7-G. Podwójny wieniec to rozwiązanie, które przy zachowaniu kompaktowych wymiarów, zapewnia większą stabilność oraz nośność zestawu.

Koła i zestawy kołowe Elesa+Ganter charakteryzują się szerokim zakresem zastosowań, uwzględniając tak kluczowe czynniki jak: różnorodna powierzchnia pracy, obciążenia od 350 do 25 000 N, czy ciężkie warunki pracy.

 

Źródło: Elesa+Ganter

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English