Schweiker i HMT budują

hmt_standort_polska_m-001

W podstrefie Środa Śląska Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sezon budowlany w pełni. Nowe inwestycje powstają na terenie działek należących do firm Schweiker i HMT Heldener Metalltechnik Polska.

Firma HMT rozbudowuje swój zakład w podstrefie Środa Śląska. Nowa hala produkcyjno-magazynowa wraz z zapleczem socjalno-biurowym już wygląda imponująco, a prace na budowie idą zgodnie z planem. Dzięki inwestycji powierzchnia zakładu wzrośnie o 3 tys. m². Pozwoli to na zatrudnienie ok. 50 nowych pracowników oraz poszerzenie spektrum produkcji.

Rozbudowa zakładu znacznie zwiększy nasze moce produkcyjne, a także umożliwi dalszą optymalizację procesów produkcyjnych – mówi Radosław Dąbrowski, członek Zarządu HMT Heldener Metalltechnik Polska. Dzięki dodatkowej powierzchni produkcyjnej, do zakładu w Komornikach będą mogły trafić nowe technologie produkcyjne. Planowany termin zakończenia inwestycji to sierpień br. Firma HMT produkuje wykrawane i wytłaczane detale i podzespoły dla motoryzacji, AGD i przemysłu elektronicznego.

W listopadzie 2014r. rozpoczęła się budowa fabryki firmy Schweiker w Komornikach. To największa tego typu inwestycja firmy w ponad 80-letniej historii przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją okien, drzwi oraz rolet z PCV i aluminium. Na działce o powierzchni ok. 5 ha stanie zakład z liniami produkcyjnymi o wydajności 100 tys. okien rocznie oraz linia do foliowania profili i produkcji rolet. Budowa nowego zakładu firmy postępuje zgodnie z planem m.in. dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym i zaangażowaniu generalnego wykonawcy – firmy Jakon. Aktualnie realizacja projektu jest zaawansowana w 80%. Trwają intensywne prace wykończeniowe na hali produkcyjnej i w budynku biurowym. W połowie czerwca rozpocznie się montaż maszyn do produkcji okien oraz testy przedprodukcyjne. Pod koniec czerwca planowany jest montaż regałów i nowych maszyn w dziale produkcji rolet zewnętrznych, bram rolowanych i moskitier. Zakończenie tych prac planowane jest w lipcu, a uruchomienie seryjnej produkcji w sierpniu 2015 r. Zanim to nastąpi firmę czeka duża operacja logistyczna polegająca na przeniesieniu części sprzętu i materiałów do nowego zakładu z dotychczasowej siedziby w Długołęce koło Wrocławia.

Do tej pory Schweiker zatrudnił w związku z nową inwestycją 4 pracowników administracji, którzy są już włączeni w proces organizacji nowej siedziby firmy. Zainteresowanie podjęciem pracy w firmie Schweiker jest ogromne. Argumentem jest możliwość stałej pracy w stabilnej firmie z tradycjami przekraczającymi 80 lat. Od połowy czerwca zatrudniane będą sukcesywnie kolejne osoby do uruchomienia produkcji i organizacji magazynu. Łącznie planowane jest stworzenie ponad 30 nowych miejsc pracy.

Źródło: LSSE

Authors

Related posts

Góra
English