Poliuretan Aqua 2S MAT przebadany w zakresie reakcji na ogień

lakier_poliuretan_aqua_2s_mat_domalux_professional_m

Nowy lakier Poliuretan Aqua 2S MAT Domalux Professional uzyskał klasyfikację Cfl (właściwości ogniowe: trudnozapalny) i s1 (wydzielanie dymu), zgodnie z normą PN-EN 13501-1+A1:2010 w zakresie reakcji na ogień.

Lakier Poliuretan Aqua 2S MAT Domalux Professional przeszedł testy na parkiecie z litego drewna dębowego o grubości 22 mm. Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień dotyczy lakieruaplikowanego na posadzkę z jedną warstwą Podkładu Akrylowego Aqua Domalux Professional oraz dwiema warstwami lakieru nawierzchniowego Poliuretan Aqua 2S MAT.

Klasa trudnozapalności Cfl-s1 jaką lakier uzyskał w teście, w połączeniu z zaawansowaniem technologicznym środka, jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktu.

Poliuretan Aqua 2S MAT Domalux Professional przeznaczony jest do ochrony i dekoracji drewna wewnątrz pomieszczeń, a w szczególności do podłóg drewnianych: parkietów, mozaiki parkietowej, podłóg przemysłowych i desek. Uzyskana po lakierowaniu powłoka charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, a także ślady obuwia i czynniki chemiczne, takie jak alkohol czy roztwory środków myjących. Ponadto, dekoracyjny efekt głębokiego matu, jaki zapewnia lakier, jest długotrwały, dzięki czemu można być spokojnym o wieloletnią użyteczność podłogi.

Lakier nie zawiera NMP (N-Metylo pyrolid), przez co nie zagraża zdrowiu mieszkańców i parkieciarzy.

Badania nowego, wodorozcieńczalnego lakieru poliuretanowego Domalux Professional przeprowadzono w poznańskim Instytucie Technologii Drewna. Klasa lakieru w zakresie reakcji na ogień ma znaczenie w przypadku lakierowania powierzchni w pomieszczeniach o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa, takich jak przedszkola, szkoły i szpitale oraz ciągi komunikacyjne będące jednocześnie drogami ewakuacji z budynku.

Źródło: Domalux

Authors
Góra
English