Drukarka 3D czeka na przedsiębiorców

ProX500Plus_m

Przedsiębiorcy z regionu świętokrzyskiego mogą korzystać z drukarki 3D należącej do Kieleckiego Parku Technologicznego. Pierwsze kilkadziesiąt osób, które zgłosi się do instytucji, będzie mogło wydrukować prototyp, produkt lub krótką serię artykułów za darmo.Zakup drukarki był jednym z pierwszych kroków do utworzenia Centrum Szybkiego Prototypowania 3D. Pierwsze zlecenia Centrum to wykonanie 30 prototypów produktów w ramach realizacji projektu – „Perspektywy RSI Świętokrzyskie – IV etap”.
Wykonany przez nas prototyp pozwoli przedsiębiorcy sprawdzić cechy estetyczne i ergonomiczne nowego produktu. Już na etapie projektu można wykluczyć pewne niedociągnięcia – informuje  Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.
Przedsiębiorców do Centrum mają przyciągnąć przede wszystkim korzyści ekonomiczne.
Za prototypy firmy nic nie zapłacą, co – mamy nadzieję – pozwoli nam zbudować rynek. Liczymy, że docelowo przedsięwzięcie będzie rentowne. Ta branża rozwija się niezwykle dynamicznie, ma ogromny potencjał – mówi Szymon Mazurkiewicz.
Drukarka zakupiona przez KPT pracuje w technologii SLS (Selective Laser Sintering), która polega na laserowym spiekaniu proszków poliamidowych. Uzyskane produkty są dokładnym odwzorowaniem zaprojektowanych  komputerowo modeli bryłowych.  Drukarka ProX500 Plus wytwarza wysokiej jakości modele termoplastyczne o wysokich właściwościach mechanicznych do różnorodnych zastosowań – zarówno na potrzeby produkcji części funkcjonalnych, jak i wytrzymałego prototypowania. Urządzenie zakupione przez KPT jest pierwszym tego typu w Polsce i Europie. Dodatkowo wydrukowane modele charakteryzują się dużą precyzją oraz powtarzalnością.

Więcej informacji można otrzymać dzwoniąc pod numer telefonu 41 278 72 12 i 41 278 72 09 lub pisząc na adres rekrutacjarsi@technopark.kielce.pl
Authors
Tagi

Related posts

Góra
English